فرمانده مرزبانی ناجا در دیدار با سفیر ترکمنستان تاکید کرد که ایران اجازه ترانزیت مواد مخدر به سایر کشورها و اروپا را نمی دهد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سردار رضایی در این دیدار با اشاره به مشترکات دینی و فرهنگی دو کشور، اظهارداشت: ترکمنستان بعد از استقلال پیشرفت های خوبی داشته و ما از پیشرفت کشورهای همسایه خود خرسندیم.

وی با بیان اینکه افزایش تعاملات موجب کاهش آسیب پذیری ها می شود، برای برگزاری اولین اجلاس مشترک مرزبانان دو کشور در ایران و یا ترکمنستان اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به تجربیات کشورمان در مقابله با گروه های تروریستی و سوداگران مرگ، گفت: ما می‌توانیم این تجربیات را به مرزبانان کشور دوست و همسایه خود “ترکمنستان” منتقل کنیم.

سردار رضایی ادامه داد: ایران اسلامی در کنار برخورد با ورود مواد مخدر به کشور اجازه ترانزیت این مواد به سایر کشورها و اروپا را نیز نمی دهد.

فرمانده مرزبانی ناجا، کشفیات مواد مخدر در سال گذشته را بیش از 500 تن عنوان و تصریح کرد: ایران با جدیت با سوداگران مرگ برخورد می کند و کشور ما در خط مقدم مقابله با مواد مخدر است.

احمد قربان اوف، نیز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که کشور ترکمنستان را خویشاوند کشور ایران خوانده بودند، از روابط حسنه و دوستانه مسئولان کشورمان در قبال ترکمنستان تقدیر کرد و گفت: ایران بهترین دوست ترکمنستان و مرز ما با ایران، مرز دوستی است.

وی، سد دوستی را یکی از نشانه های سطح بالای روابط دو کشور دانست و افزود: ارتباط صمیمی ایران و ترکمنستان در دنیا مثال زدنی است و ما با کمتر کشورهایی در این سطح روابط دیپلماتیک داریم، هیچ کس نمی تواند در این روابط دوستانه و عمیق خللی ایجاد کند.

سفیر ترکمنستان همچنین با تقدیم دعوتنامه فرمانده مرزبانی این کشور به سردار “رضایی” برای شرکت در یک مراسم بزرگ و مهم در ترکمنستان، گفت: این سفر می تواند فرصت خوبی برای آغاز تعاملات گسترده تر مرزبانان دو کشور باشد، امیدواریم با قبول این دعوت و حضور در این مراسم سطح روابط مرزی دو کشور بیش از پیش ارتقا یابد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin