سفیر کشور برزیل با حضور در کمیته ملی المپیک با کیومرث هاشمی رئیس و شاهرخ شهنازی دبیرکل دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش آوا دیپلماتیک، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خیر مقدم به حضور سانتیاگو ایرازابل مورائو، سفیر برزیل در ایران خاطرنشان کرد: در عرصه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ورزشی روابط خوبی بین دو کشور ایران و برزیل وجود دارد و اگر چه مردم جهان، ورزش این کشوررا با فوتبال می شناسند ولی برزیل در برخی رشته های دیگر نیز ورزشکاران خوبی دارد بطوریکه در بازیهای المپیک لندن موفق به کسب 17 مدال گردید.

هاشمی ادامه داد: سه سال پیش سفری به برزیل داشتم و از نزدیک شاهد برنامه ها و طرحهای زیر بنایی این کشور برای میزبانی هرچه بهتر بازیها ریو 2016 بودم و در این چند ساله میزبانی رقابتهای مهم جهانی همچون فوتبال را عهده دار بودید که میزبانی خوبی بود و بدون تردید در المپیک ریو نیز میزبانی خوبی از سوی این کشور شاهد خواهیم بود.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: از آنجایی که ایران به دنبال اعزام کاروانی قدرتمند و بدون مشکل به المپیک ریو است هدف ما از این دیدار آن است که در مرحله نخست جدای از نامه نگاری ها، سفارت برزیل یک نفر را به عنوان نماینده و رابط خود به کمیته جهت پیگیری هر چه سریعتر و بهتر کارها معرفی نماید.

وی ادامه داد: انتظار داریم در بخش صدور روادید و دیگر مسائل مربوط به کاروان اعزامی از سوی سفارت نهایت همکاری صورت پذیرد و همچنین اطلاعات مورد نیاز ما در خصوص نحوه میزبانی، سالن ها و هتل ها از سوی سفارت در اختیار ما قرار گیرد.

در ادامه شاهرخ شهنازی خاطر نشان کرد: ما به برزیل به عنوان کشور دوست نگاه می کنیم و امیدواریم این کشور با توجه به جایگاهی که در برخی رشته ها دارد ضمن میزبانی مطلوب، در مدال آوری هم موفق باشد هر چند تاکنون انصافا سفارت برزیل نهایت همکاری را با ما داشته است و جای تشکر دارد.

شهنازی خاطر نشان کرد:البته انتظار داریم با توجه به شرایط خاصی که داریم،سفارت برزیل همکاری ویژه و خاصی با کمیته ملی المپیک ایران داشته باشد تا در اعزام کاوران ورزشی ایران به ریو،دغدغه خاطری نداشته باشیم.

در ادامه سانتیاگو ایرازابل مورائو، سفیر برزیل در تهران ضمن اشاره به این موضوع که یکسال به برگزاری بازی های المپیک باقی مانده است خاطرنشان کرد: برگزاری چنین جلسه ای از سوی کمیته ملی المپیک ایران در حالی که تقریبا یکسال تا شروع بازیهای ریو باقی مانده است نشان از هوشمندی مسئولین این کمیته دارد و قطعا سفارت برزیل در تمامی زمینه های در خواستی کمیته، نهایت همکاری را انجام خواهد و همین الان هم نماینده و رابط سفارت برزیل با کمیته ملی المپیک را به شما معرفی می کنم.

وی با خنده گفت:ما در بازیهای المپیک ریو به دنبال نتایجی بهتر از دوره قبل هستیم البته اگر قهرمانان و ورزشکاران شما بگذارند چرا که ما بخوبی از موفقیت ورزش ایران در بازی های آسیایی اینچئون با خبر هستیم البته در برزیل مردم بیشتر فوتبال و والیبال و رشته های ساحلی را می شناسند ولی در المپیک ریو رشته های جدیدی در مدال آوری خواهیم داشت.

سفیر برزیل ادامه داد: ما در زمینه صدرو روادید و ارائه اطلاعات و موارد مورد نیاز کمیته نهایت همکاری را با شما خواهیم داشت و قطعا در نشست بعدی در این باره اقدام خواهیم کرد.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: بسیار خوشحالم که چنین جلسه ای برگزار شد و میهمان کمیته ملی المپیک ایران بودم البته سفارت ما در ابعاد فرهنگی و اجتماعی برای معرفی هر چه بیشتر و بهتر مردم ایران و ورزش ایران به مردم کشور برزیل نیاز به اطلاعاتی دارد که امیدواریم کمیته ملی المپیک ایران نیز در این باره با ما همکاری کند چرا که بازیهای المپیک نوعی تعامل بهتر و افزایش دوستی و شناخت بین ملتهاست و باید از این فرصت نهایت بهره را برد.

در خاتمه مقرر شد جلسه بعدی رئیس و دبیر کل کمیته ملی المپیک با سفیر برزیل در خود سفارت این کشور در تهران برگزار شود که تاریخ آن هنوز تعیین نشده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin