سفیر اکوادور در ایران با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در خصوص همکاری‌های مشترک جمهوری اسلامی ایران و اکوادور و وضعیت زیست محیطی دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار که در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، به مسائلی نظیر وضعیت کلی محیط زیست در اکوادور و ایران وضعیت هوا، کیفیت سوخت، پلاستیک و پسماند پرداخته شد.

عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این دیدار گفت: امسال از ابتدای سال تا کنون برای اولین بار در ۲۵ ساله گذشته در ۶۰ روز ابتدایی سال حتی یک روز هوای ناسالم نداشتیم.

وی ادامه داد افزایش کیفیت سوخت‌های فسیلی و تشدید نظارت بر معاینه فنی خودروها از دلایل اصلی کاهش روند آلودگی هوا در کشور است.

کلانتری با اشاره به مشکلات کشورهای نفت خیز گفت: در این کشورها پلاستیک بی ارزش است و از گذشته به مصرف پلاستیک عادت کردند و معضلی برای محیط زیست کشور است البته توسط سمن‌ها پویشی ایجاد شد تا به جای پلاستیک از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده کنند که کار زمان‌بری است.

در ادامه سفیر اکوادور در ایران گفت: ایران زیباتر و بهتر از آن چیزی است که حتی خود مسئولان ایرانی مطرح می‌کنند و به نظرم باید پویشی طراحی کنید تا ایران و زیبایی‌هایش به جهانیان معرفی شوند.

وی درباره وضعیت محیط زیست کشور اکوادور گفت: مردم اکوادور آگاهی بالایی دارند و آموزش زیادی در زمینه محیط زیست دیده‌اند. برای مثال در جزایر آن کشور استفاده از پلاستیک ممنوع است.

سفیر اکوادور در ایران در خصوص وضعیت هوای پایتخت اکوادور گفت: هوای کیوتو به دلیل اینکه جمعیت کمی دارد و از طرفی هم صنایع کربنی در آن نیست، مانند هوای این روزهای تهران تمیز است، اما مشکل آلودگی رودخانه‌ها را داریم و مردم ضایعات را در رودخانه‌ها رها می‌کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin