سفیر اوکراین در ایران با سلمان خدادادی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – اوکراین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، خدادادی در ابتدا با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور گفت: ظرفیتهای فراوانی در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و اوکراین وجود دارد که باید با برنامه ریزی دقیق در راستای منافع دو ملت از آن بهره برد.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – اوکراین با تأکید بر اهمیت ارتباطات پارلمانی میان مجالس دو کشور خاطرنشان کرد: گروههای دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور می توانند به تقویت و تحکیم مناسبات فیمابین کمک فراوانی نمایند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موقعیت راهبردی دو کشور گفت: موقعیت مهم و تأثیرگذار جغرافیایی دو کشور در دو قاره آسیا و اروپا فرصتی مناسب برای توسعه همکاریهای اقتصادی و کشاورزی فیمابین را فراهم کرده است.

خدادادی در پایان بر رایزنی و گفتگوهای مستمر میان مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی ایران و اوکراین و بهره گیری از توانمندیها و توسعه همکاریها در عرصه های مختلف تأکید کرد.

در ادامه این دیدار سرگئی بوردیلیاک سفیر اوکراین در تهران با اشاره به پیشینه ارتباطات خوب دو کشور گفت: اوکراین و ایران می توانند در بخش تآمین مواد غذایی و تآمین امنیت انرژی همکاریهای خوبی با یکدیگر داشته باشند.

سفیر اوکراین بر علاقمندی مسئولان اوکراین برای توسعه مراودات سیاسی، اقتصادی بویژه روابط پارلمانی با کشورمان تأکید کرد.

سرگئی بوردیلیاک همچنین در راستای توسعه و گسترش ارتباطات اقتصادی بر رفع موانع بانکی و طراحی نقشه راه و تداوم برگزاری جلسات کمیسیونهای مشترک اقتصادی دو کشور تأکید کرد.

لازم بذکر است در این دیدار بهروز نعمتی، صدیف بدری و معصومه آقاپور نمایندگان مردم تهران، اردبیل و شبستر در مجلس شورای اسلامی و عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اوکراین با بیان دیدگاههای خود بر ارتقاء سطح همکاریهای سیاسی، اقتصادی و پارلمانی فیمابین تأکید کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin