عباس گلرو در دیدار با سفیر امارات تهران در خصوص چالش های موجود در روابط فیمابین گفت: ما امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می دانیم اما حضور برخی عناصر بنفع منطقه نخواهد بود.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با سیف محمد عبید الزعابی، سفیر امارات در جمهوری اسلامی ایران که در چارچوب توافق برای از سرگیری روابط به تهران بازگشته است، دیدار و گفتگو کرد.

گلرو در ابتدای این دیدار با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان گسترش روابط با کشورهای همسایه و منطقه بوده است گفت: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست همسایگی معتقد به توسعه مناسبات فیمابین بوده و همواره از اینکه روابط دو کشور در زمینه های مختلف توسعه یابد استقبال کرده است

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به چالش های موجود در روابط فیمابین گفت: ما امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می دانیم و از هیچ حمایتی در راستای توسعه امنیت در منطقه دریغ نمی ورزیم، اما حضور برخی عناصر بنفع منطقه نخواهد بود.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز امارات جزء کشورهای پیشرو در منطقه در حوزه های مختلف شده است خاطر نشان کرد: اراده امارات و موقعیت منحصر بفرد ژئوپلیتیکی جمهوری اسلامی ایران، بهترین فرصت را برای ارتقای سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور فراهم آورده است که باید به نحو مطلوب از آن بهره جست.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان بر آمادگی مجلس شورای اسلامی جهت همکاری در زمینه های مختلف موجود در روابط فیمابین پارلمانی تاکید کرد.

سیف محمد عبید الزعابی، سفیر امارات در تهران نیز در این دیدار گفت: امارات در راستای ایجاد فصل جدید روابط خود با جمهوری اسلامی ایران، علاقمند به پیشبرد روابط دو جانبه و دستیابی به منافع مشترک دو کشور همسایه و منطقه است.

وی در پایان تحولات آینده روابط فیمابین را مثبت ارزیابی و بر لزوم تقویت همکاری های دو کشور در زمینه های موجود تاکید کرد. لازم به ذکر است، سیف محمد عبید الزعابی” از سال ۲۰۱۱ سفیر امارات در تهران بود ولی در سال ۲۰۱۵ امارات اقدام به کاهش سطح روابط با جمهوری اسلامی ایران کرد و سفیر خود را از تهران فراخواند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin