سفیر جدید جمهوری اتریش در ایران گفت: دانشگاه ادیان و مذاهب، مهم‌ترین و شاخص‌ترین دانشگاه ایران در زمینه گفت‌و‌گوی بین ادیان الهی است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، وُلف دیتریش‌هایم سفیر جدید جمهوری اتریش در ایران، در بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب و نشست مشترک با رئیس و معاونین این مرکز علمی با ابراز خرسندی از حضور در این دانشگاه گفت: دانشگاه ادیان و مذاهب، مهم‌ترین و شاخص‌ترین دانشگاه ایران در زمینه گفت‌و‌گوی ادیان الهی است. این دانشگاه امروز به یکی از پیشگامان مناسبات بین‌المللی در میان دانشگاه‌های ایران تبدیل شده و دولت اتریش از همکاری با این مرکز علمی استقبال می‌کند.

سفیر اتریش در تهران با اشاره به علاقمندی دولت متبوعش به توسعه روابط بین‌المللی خود، دانشگاه‌ها را یکی از بهترین مراکز برای نیل به این هدف دانست و گفت: ما از همکاری با دانشگاه ادیان و مذاهب استقبال می‌کنیم.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن نواب، رئیس دانشگاه ادیان ومذاهب با اشاره به نقش اتریش در عرصه گفت‌وگوی بین ادیان و تأکید بر اهمیت توسعه همکاری‌های علمی و بین‌المللی با دانشگاه‌های معتبر این کشور برای دانشگاه ادیان و مذاهب، گفت: حضور سفیر اتریش در این دانشگاه موجب تقویت هرچه بیشتر این همکاری‌ها می‌گردد.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به ضرورت توسعه همکاری‌های بین‌المللی با کشور‌های مختلف در زمینه‌های علمی، افزود: اتریش یکی از مهم‌ترین طرف‌های همکاری‌های علمی ایران در اروپا محسوب می‌شود و بسیاری از دانشگاه‌های ایران با دانشگاه‌های معتبر این کشور همکاری‌های بلندمدتی دارند.

لازم به ذکر است، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی تسخیری، سرپرست مدیریت همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه ادیان و مذاهب، گزارشی از فعالیت‌های علمی و بین‎الملی دانشگاه ارائه کرد.

همچنین در ادامه این دیدار دو طرف راه‌های عملیاتی کردن روابط علمی دانشگاه‌های اتریش و دانشگاه ادیان و مذاهب در زمینه گفت‌وگوی ادیان را در قالب تبادل اساتید و دانشجویان و برگزاری دوره‌های آموزشی و پژوهشی مشترک بررسی کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin