استاندار سمنان با بیان اینکه بازار وسیع خاورمیانه برای تولیدات مشترک ایران و چین توجیه اقتصادی دارد، گفت: سمنان درزمینهٔ نوسازی صنایع خود با کشور چین همکاری می‌کند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سید شهاب‌الدین چاووشی در دیدار با سرکنسول اقتصادی و بازرگانی سفارت چین در ایران به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه بازار وسیع خاورمیانه برای تولیدات مشترک ایران و چین دارای توجیه اقتصادی بوده و سهل‌الوصول است، ابراز داشت: این آمادگی در سمنان وجود دارد تا درزمینهٔ نوسازی و بروز رسانی شرکت‌های مختلف صنعتی استان با کشور چین همکاری کند.

وی بابیان اینکه در استان سمنان دانشگاه‌ها، مهندسان و متخصصانی وجود دارند که می‌توانند در صنعت خودروسازی درخشش خوبی داشته باشند، افزود: آماده همکاری تبادل استاد و دانشجو در رشته‌های مختلف، انتقال فنّاوری‌های نوین کشاورزی و انرژی پاک هستیم.

استاندار سمنان بابیان اینکه ارتقاء کیفیت و پایین آمدن قیمت تولیدات مشارکتی می‌تواند رقابت خوبی را در منطقه ایجاد کند، ابراز داشت: با توجه به فعالیت موفق چندین واحد خودروسازی در سمنان می‌کوشیم تا این استان را به یک‌قطب مهم در عرصه خودروسازی تبدیل کنیم و در حال حاضر سه مجموعه با حمایت کشورهای اروپایی تولیدات خوبی را در بخش خودرو عرضه می‌کنند.

چاووشی بابیان اینکه وجود۱۲۰واحد قطعه‌سازی فعال در استان سمنان راه را برای تولیدات خودرویی بسیار تسهیل می‌کند، تصریح کرد: ظرفیت شهرک‌های صنعتی، معادن و کویر ما در سطح کشور کم‌نظیر و از بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر است لذا سمنان این آمادگی را دارد که در خصوص سرمایه‌گذاری‌های بیشتر با کشور چین و سایر کشورهای دیگر همفکری کند.

وی بابیان اینکه درزمینهٔ های مختلف آمادگی همکاری با شرکت‌های چینی هستیم، افزود: وجود سه منطقه اقتصادی، دسترسی ریلی و جاده‌ای و نزدیکی به پایتخت و وجود دو فرودگاه در استان سمنان مزیت ویژه‌ای برای فرصت سرمایه‌گذاری در ایران محسوب می‌شود.

چاووشی با اظهار اینکه تعهد کرده‌ایم که استان سمنان را به قطب گردشگری تبدیل کنیم، گفت: برخی از آثار تاریخی کشور ما قدمتی چندین هزارساله دارند لذا آمادگی تبادل گردشگر میان ایران و چین وجود دارد که امیدواریم با گسترش این همکاری‌ها زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران بیشتری در کشور فراهم شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin