“شیخ یحیى بن عبدالله العریمی”، سفیر عمان در تهران با “امیدوار رضایی”، رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و عمان دیدار و به بحث و گفت‌و‌گو پرداخت.در این دیدار “امیدوار رضایی” با اشاره به وضع بحرانی مناطق اشغالی فلسطین به ویژه نوار غزه بر لزوم همکاری و تشریک مساعی میان دو کشور در جهت کمک‌های مادی و معنوی به این مناطق تاکید کرد و افزود: بحران کنونی ایجاب می‌کند کشورهای اسلامی، ‌گام‌های موثرتری را برای ارسال امکانات دارویی و غذایی به سرزمین اشغالی و همچنین حمایت از آرمان مردم فلسطین و اتخاذ مواضع اصولی بردارند.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به علایق و پیوندهای تاریخی و دوستانه دو کشور ایران و عمان بر تقویت و گسترش روابط پارلمانی دو جانبه تاکید کرد.
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و عمان در پایان سخنان خود بر تداوم تماس‌ها و رفت و ‌آمدها میان مقامات پارلمانی دو کشور در جهت تحکیم روابط نهادهای مردمی و نیز تقویت مناسبات فی‌مابین ایران و عمان تاکید کرد.
در ادامه این ملاقات سفیر عمان در تهران نیز با ابراز نگرانی از شرایط دشوار مردم فلسطین در روزهای اخیر گفت: سلطنت عمان از وضع انسانی سرزمین‌های اشغالی فلسطین ناشی از تهاجم ددمنشانه رژیم صهیونیستی نگران است و از هیچ کمکی به ملت فلسطین دریغ نخواهد کرد.
وی تصریح کرد: تلاش دسته جمعی کشورهای اسلامی برای حمایت از مردم بی‌دفاع غزه موثر خواهد بود.
سفیر عمان همچنین با قدردانی از تلاش‌های کشورمان برای حمایت از مردم فلسطین ابراز امیدواری کرد با همکاری کشورهای اسلامی برای ارسال کمک‌های انسانی به مردم بی‌دفاع فلسطین شاهد کاهش سختی‌های این مناطق به ویژه نوار غزه باشیم.
لازم به ذکر است تعدادی از اعضای گروه دوستی پارلمانی نیز در این جلسه حضور داشتند و هریک از اعضا دیدگاه‌ها و نظرات خود را در قبال چگونگی ارسال کمک به مردم بی‌دفاع غزه ایراد نمودند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin