رییس دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ایران با میرمحمدی استاندار استان یزد دیدار و تبادل نظر کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سیوانکا داناپالا رییس دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ایران در دیدار با استاندار یزد گفت: سابقه خدماتی که دولت ایران در سال های گذشته به پناهندگان و اتباع خارجی داشته بر کسی پوشیده نیست.

وی اظهار داشت: خوشبختانه کشور ایران همکاری های بسیار خوبی با امور پناهندگان سازمان ملل داشته است.

رییس دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ادامه داد: زمانی که طرح گفتگوی تمدنها از سوی ایران مطرح شد پوسترهای فراوانی از طرف سازمان ملل با طرح های زیبا و بین المللی تهیه و به سراسر جهان ارسال شد.

داناپالا، یزد را از استان های زیبای ایران خواند و اظهار امیدواری کرد تا زمینه های همکاری بیشتر برای ساماندهی بهتر اتباع بیگانه و خارجی فراهم شود.

در این دیدار استاندار یزد خاطرنشان کرد: در تمام جنگها یک بازنده بیشتر وجود ندارد و آن مردم هستند و در قرن حاضر، جامعه بشری با پیشرفتهایی که داشته است به یک بلوغ فکری، روحی و روانی رسیده و باید به سمت صلح جهانی گام بردارد.

سید محمد میرمحمدی با بیان اینکه ایران همواره حامی صلح و دوستی در جهان بوده و پناهگاه آوارگان از کشورهای دیگر به شمار می رود، افزود: از این رو طرح گفتگوی تمدنها از سوی ایران در سازمان ملل متحد مطرح شد که با استقبال جهانیان روبرو شد و نقطه محوری برای رشد فضیلت و کمال در جامعه انسانی و در دوران معاصر شد.

استاندار یزد ادامه داد: بسیاری از جنگها از خودخواهی سرچشمه می گیرد و شایسته است کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با اقدام علمی و فرهنگی بدنبال علت این آوارگی ها برود و در جهت تحقق صلح و دوستی در جهان گامهای مؤثری بردارد.

وی درباره وضعیت اتباع خارجی ساکن استان یزد نیز اظهار داشت: دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد امکانات لازم را برای اتباع بیگانه از نظر آموزش، بهداشت، شغل و امکانات رفاهی دیگر فراهم کرده است و آنها از تمام حقوق قانونی خود مانند یک شهروند برخوردار هستند و امیدواریم شما و هیات همراه در بازدیدهایتان شاهد رضایت این اتباع بیگانه باشید.

میرمحمدی ادامه داد: طرح ساماندهی برای اتباع خارجی مجاز که دارای کارت اقامت هستند صورت می گیرد اما با اتباع بیگانه غیرمجاز که غیرقانونی وارد کشور ایران شده اند یا اقدامات قانونی برای اقامت خود را انجام نداده اند مطابق قانون و مقررات رفتار می شود.

استاندار یزد تاکید کرد: انتظار داریم شما نیز پس از بازدیدهای خود شرایط مهربانانه ایرانیان را به امور پناهندگان سازمان ملل انتقال دهید و در رابطه با خدماتی که جمهوری اسلامی ایران به اتباع بیگانه و خارجی می دهد اطلاع رسانی کنید.

لازم به ذکر است که استان یزد با یک میلیون و 60 هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران واقع شده است. طبق آمار رسمی تعداد اتباع خارجی بویژه افغان های با مجوز و بدون مجوز 100 هزار نفر اعلام شده و فقط 30 هزار نفر آنان مجوز دارند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin