محمدرضا کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران با رایزن بازرگانی سفارت هند در ایران دیدار کرد و در این نشست ظرفیت‌های دو کشور موردتوجه طرفین قرار گرفت.

به گزارش آوا دیپلماتیک، محمدرضا کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران در این دیدار گفت: صادرات عمده ایران به هند نفت و محصولات پتروشیمی است و متقابلاً ایران نیز کالاهای موردنیاز خود را از هند وارد می‌کند و در صورت انجام مذاکرات صحیح مشکلات تجاری موجود حل خواهد شد.

به اعتقاد معاون امور بین‌الملل اتاق ایران حذف موانع تعرفه‌ای و غیر تعرفه‌ای در گسترش روابط دوجانبه و اعتمادسازی بیشتر بین فعالان اقتصادی ایرانی و هندی نقش قابل‌توجهی دارد.

کرباسی همچنین تأکید کرد که باهدف بررسی دقیق و حل مشکلات موجود بهتر است موضوعات با حضور کارآفرینان و فعالان اقتصادی صورت بگیرد تا تصمیمات گرفته شده کاربردی‌تر و اجرایی‌تر باشد.

در ادامه این نشست، کومار رایزن ارشد بازرگانی سفارت هند با اشاره به پتانسیل‌های بالقوه برای صادرات و واردات بین دو کشور ایران و هند، پیشنهاد داد که اتاق ایران لیست محصولات صادراتی خود را به هند اعلام کند؛ همان‌طور که این سفارت فهرست صادراتی هند به ایران را ارائه کرده است.

رایزن بازرگانی سفارت هند در ایران همچنین در این دیدار از کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران برای رویداد تجاری مشترک ایران و هند که قرار است با همکاری سفارت هند و با حضور نمایندگانی از وزارت امور خارجه و سازمان توسعه تجارت ایران، 28 آذر در اتاق تهران برگزار شود، دعوت کرد.

در پایان، مینا رایزن دوم سفارت هند در تهران به افتتاح شعبه بانک پاسارگاد در بمبئی اشاره و بیان کرد: هیات ایرانی درصدد تهیه مقدمات کار هستند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin