رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و سفیر جمهوری ارمنستان ضمن بررسی و تبیین مهم ترین مسائل مالیاتی دو طرف، خواستار ارتقای همکاری اقتصادی و مالیاتی شدند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سید کامل تقوی نژاد، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و آرتاشس تومانیان، سفیر جمهوری ارمنستان در ایران، در محل سازمان امور مالیاتی کشور دیدار و ضمن ابراز خرسندی از روابط گسترده سیاسی‌و اقتصادی دو کشور، با تبیین و تشریح قوانین مالیاتی خواستار ارتقای همکاری اقتصادی بویژه در زمینه سرمایه گذاری های فعالان اقتصادی دو طرف با حل مسائلی همچون مالیات شدند.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در این دیدار، به روابط درازمدت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بین ایران و ارمنستان، هم در زمینه روابط دیپلماتیک و هم در زمینه روابط اقتصادی و فنی، همکاری های خوبی وجود دارد.

سید کامل تقوی نژاد با ابراز خرسندی از حضور سفیر ارمنستان در ایران، افزود: دو کشور در حوزه های مختلف تجاری و اقتصادی و سایر زمینه‏ها روابط مطلوبی دارند و امید است با افزایش همکاری مالیاتی بین دو کشور، ایران و ارمنستان از منافع این همکاری به ویژه در حوزه های اقتصادی بهره مند شده و روابط اقتصادی فیمابین بیش از گذشته تثبیت و تقویت شود.

سفیر جمهوری ارمنستان نیز به روابط دوستانه و مشترکات فرهنگی دیرینه دو کشور اشاره کرد و گفت: امیدوارم این دیدار زمینه مناسبی را برای تعمیق روابط اقتصادی بین دو کشور فراهم کرده و شاهد حضور بیش از پیش شرکت ها و سرمایه گذاران ارمنی و ایرانی در حوزه های اقتصادی باشیم.

تومانیان تصریح کرد: این همکاری ها در آینده منجر به افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور خواهد شد و روابط اقتصادی فیمابین در پرتو این حمایت ها عمیق تر خواهد گردید.

در ادامه این نشست، طرفین درخصوص برنامه های مشترک همکاری های مالیاتی بین دو کشور و چشم انداز این همکاری ها و نیز تحولات و دستاوردهای نظام های مالیاتی این دو سرزمین، بحث و تبادل نظر کردند.

گفتنی است؛ طرفین آمادگی خود را برای بازنگری معاهده اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان که چندین سال پیش امضا شده و هم اکنون در حال اجراست در صورت نیاز اعلام کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin