رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی در دیدار با سفیر نروژ در ایران، بر ضرورت بهره مندی از تجربیات صندوق ثروت نروژ تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سیدصفدر حسینی در دیدار با سفیر نروژ تصریح کرد: ساز و کارهای روبه تکامل صندوق توسعه ملی به گونه ای است که این صندوق به عنوان یک نهاد مهم اقتصادی بتواند اهداف خود را پیگیری کند و از هرگونه آسیب در امان باشد.

وی با اشاره به سفر هیأتی از صندوق توسعه ملی به نروژ در ماه آینده، ابراز تمایل کرد که در دیدار با مقامات صندوق ثروت ملی نروژ این هیات بتواند از تجارب مدیریتی این صندوق نفتی استفاده کند.

حسینی ضمن تشریح زمینه های همکاری صندوق توسعه ملی ایران با سایر صندوق های ثروت ملی، خاطرنشان کرد: صندوق توسعه ملی ایران، توانایی جلب و جذب منابع سایر صندوق های ثروت ملی و هدایت این منابع در پروژه های ایران را دارد.

وزیر اسبق امور اقتصادی و دارایی خطاب به سفیر نروژ، وی را علاقه مند به فرهنگ، تاریخ و گردشگری دانست و با اشاره به سوابق حضور خانم نورهیم در لبنان و ایران و آشنایی او با فرهنگ و اعتقادات ما خواستار ایفای نقشی فعال در جهت افزایش فهم مشترک فرهنگی غرب با ایران و تقویت همکاری های مشترک ایران و کشورش شد.

در این دیدار اودیسه نورهیم سفیر نروژ در ایران ضمن تاکید بر نقش مهم ایران در اقتصاد بین الملل، از برقراری ارتباط بین صندوق توسعه ملی و صندوق نروژ استقبال کرد.

وی اعلام کرد که نهایت تلاش خود را در تقویت روابط دو کشور انجام خواهد داد.

خانم نورهیم با اشاره به جدیت تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، نسبت به حصول نتیجه در مذاکرات هسته ای ابراز خوش بینی کرد و افزود: شکست مذاکرات عملا زیانبار خواهد بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin