محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط زیست و دبیرکل APPCED، با سفیر کره جنوبی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، یون چانگ هیان، سفیر کره جنوبی با محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط زیست و دبیرکل APPCED در آستانه اعزام هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به سئول برای شرکت در نوزدهمین مجمع نمایندگان مجالس آسیا – اقیانوسیه پیرامون محیط زیست و توسعه دیدار و گفتگو کرد.

تابش در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت مجمع نمایندگان آسیا – اقیانوسبه در حوزه محیط زیست وتوسعه (APPCED) گفت: مجالس نقش مهمی در جهت کمک به رفع مشکلات زیست محیطی و توسعه اقتصادی دارند وظیفه ما به عنوان نمایندگان مجالس، این است که این مجمع بین قاره­ای و زیست محیطی را تقویت نمائیم.

رئیس فراکسیون محیط زیست در ادامه، با مهم ارزیابی نمودن موضوع نوزدهمین کنفرانس APPCED که “تغییرات اقلیمی و اقدامات جمعی بین ­المللی” می‌باشد، خاطرنشان کرد: امیدواریم برگزاری این مجمع فرصت‌های خوبی را برای تبادل تجارب در مقابله با چالش­های نوظهور، تغییرات اقلیمی و توسعه انسانی فراهم آورد.

دبیرکل APPCED با اشاره به بیانیه تهران مصوب هفدهمین مجمع نمایندگان آسیا – اقیانوسیه در تهران (شهریوماه 1393)، بر اهمیت توجه و اهتمام ویژه به پیگیری مفاد آن در نشست نوزدهم این مجمع در سئول تأکید نمود.

نماینده مردم اردکان در بخش دیگری از سخنانش به روابط دیرینه و دوستانه دو کشور اشاره کرد و گفت: قدمت یک قرن روابط عمیق فرهنگی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی موضوع مهمی است که باید مود توجه قرار گیرد و هیچ موضوعی به جز اراده مردم دو کشور، نباید بر این روابط سایه افکند. وی در این راستا، ابراز امیدواری کرد: موانع موجود در مسیر توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری فیمابین برطرف شود.

 یون چانگ هیان، سفیر کره جنوبی در تهران نیز در این دیدار ضمن قدردانی از نقش مهم آقای تابش به عنوان دبیرکل مجمع نمایندگان آسیا – اقیانوسیه تأکید کرد: همکاری کره جنوبی و جمهوری اسلامی ایران به عنوان دو رکن اصلی مجمع APPCED حائز اهمیت بوده و محیط زیست و توسعه از مهمترین موضوعات در روابط دو کشور محسوب می شود.

وی همچنین با تأکید بر حفظ و توسعه مناسبات و همکاری‌های اقتصادی دو کشور افزود: کره جنوبی در تلاش است تا با رفع محدودیت ها و موانع پیش آمده، ارتباطات اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران را همانند گذشته گسترش دهد.

سفیر کره جنوبی در پایان این دیدار ضمن ابراز خرسندی از مشارکت هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست آقای تابش در نوزدهمین مجمع مجالس آسیا – اقیانوسیه APPCED، تأکید کرد: این مجمع بتواند با ارائه راهکارهای موثر، به دستاوردهای مهمی در زمینه حل مشکلات زیست محیطی دست یابد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin