رئیس و جمعی از هیأت نمایندگان اتاق کرمانشاه با “شیخ یحیی بن عبدالله العریمی” سفیر عمان در ایران دیدار و تبادل نظر کردند.“کیوان کاشفی” رئیس اتاق کرمانشاه در دیدار با شیخ یحیی بن عبدالله العریمی” سفیر عمان در ایران، ضمن اشاره به این‌كه رابطه ایران با عمان در میان دیگر كشورهای حوزه خلیج فارس رابطه‌ای برجسته است، بر ضرورت تبادل هیأت‌های دوطرف برای افزایش حجم مبادلات تجاری و همكاری در زمینه های یازرگانی تأكید كرد.
وی در ادامه افزود:اکنون در کرمانشاه فعالیت‌های تجاری و بازرگانی وسیعی جریان دارد که به علت هم مرز بودن استان با کشور عراق و همجواری با بخش عرب نشین و کرد نشین این کشور، 50درصد صادرات کشور ایران به عراق از طریق مرزهای کرمانشاه صورت می‌گیرد.
رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های صنعتی استان خاطرنشان کرد:واحدهای صنعتی، کارخانه‌های فعال و تاجران فراوانی در استان موجود است که روابط تجاری وسیعی با دیگر کشورها، به ویژه عراق برقرار کرده اند، بنابراین اعزام و پذیرش هیأت‌های تجاری و بازرگانی در برنامه‌های امسال اتاق، قرار دارد.
كاشفی همچنین خواستار ارائه قوانین تجاری، سرمایه گذاری، ثبت شرکت‌ها و افتتاح حساب برای آگاهی و اطلاع رسانی به تجار کرمانشاهی شد.
“محمدعارف ابراهیمی”، نایب رئیس اتاق کرمانشاه نیز خواهان ارتباط بیشتر وابسته بازرگانی سفارت عمان با تجار و فعالان اقتصادی کرمانشاه شد که مورد استقبال سفیر عمان قرار گرفت.
“شیخ یحیی بن عبدالله العریمی” سفیر عمان در این دیدار با اشاره به پتانسیل های اقتصادی ایران و عمان گفت: حمایت و پشتیبانی از روابط دو کشور از وظایف سفیر است که حضور من نیز در راستای همین وظایف بوده و در آینده‌ای نزدیک جهت تحکیم روابط به کرمانشاه سفر خواهم کرد.
وی افزود: در سال‌های اخیر سطح فضای عمومی کسب‌وکار در کشور عمان بهبود پیدا کرده و شرکت‌های ایرانی بسیاری تمایل به سرمایه گذاری در این کشور دارند.
سفیر عمان در ایران خاطرنشان کرد:این کشور آمادگی همکاری و هماهنگی جهت پذیرش هیأت‌های تجاری و اقتصادی از کرمانشاه به صورت مستقل و یا از طریق جلسات سالیانه کمیسیون اقتصادی ایران و عمان را دارد.
عبدالله العریمی همچنین خواستار ایجاد یک پایگاه متشکل از جامعه ایرانی‌ها در عمان شد و گفت:هرچند شرایط روابط دو کشور در حال تغییر و بهبود است، اما به نظر ایجاد این پایگاه می‌تواند یکی از عوامل مهم توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin