“لوان آستاتیان” سفیر گرجستان در کشورمان در پایان ماموریت خود در ایران با “علاءالدین بروجردی” دیدار و گفت و گو کرد.در دیدار بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با “لوان آستاتیان” سفیر گرجستان ضمن اشاره به پیوندهای عمیق و تاریخی میان دو ملت، بر ضرورت بیش از پیش توسعه مناسبات فی ما بین و بهره گیری از ظرفیت های موجود در روابط تاکید کرد و افزود: دو کشور از ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای برای تقویت و تحکیم همکاری‌های فی ما بین برخوردارند که باید شناسایی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حوادث عراق و افغانستان و انجام جنایات گسترده جنگی توسط رژیم صهیونیستی در نوازه غزه خاطر نشان کرد: علی رغم شعارهای قدرت های جهانی صلح و امنیت به عنوان یک پدیده مهم در روابط بین المللی به شدت مورد تهدید قرار گرفته است.
بروجردی کشتار بی رحمانه و نسل کشی مردم بی دفاع غزه توسط رژیم اشغالگر قدس را یک جنایت جنگی تمام عیار خواند و اظهار داشت: با توجه به رسالت مهم سازمان ملل در تقویت و تثبیت امنیت و صلح در عرصه جهانی این سازمان گامی در جهت جلوگیری از تکرار چنین جنایات ضد بشری بردارد.
وی تصریح کرد: محاکمه جنایتکاران جنگی نقش مهمی در این زمینه خواهد داشت.
“لوان آستیان” سفیر گرجستان نیز در این دیدار با اشاره به سطح روابط سیاسی و پارلمانی فی ما بین گفت: ایران در سیاست خارجی گرجستان از جایگاه و اهمیت فراوانی برخوردار است.
وی روابط فی مابین را عمیق، دوستانه و برخوردار از سابقه دو هزار ساله خواند و افزود: ایران نقش موثری در حفظ و تقویت امنیت و آرامش در منطقه قفقاز ایفا می کند.
سفیر گرجستان با بیان سوابق همکاری های مجالس دو کشور تاکید کرد پارلمان گرجستان خواستار توسعه و تقویت مناسبات با مجلس شورای اسلامی می باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin