مرتضی سرمدی در دیدار خداحافظی سفیر سنگاپور از تلاش های صورت گرفته در جهت ارتقای مناسبات فی مابین قدردانی کرد.

به گزارش آوا دیپلمایتک، “مرتضی سرمدی” قائم مقام وزیر امور خارجه در دیدار با “چیو تای سو” سفیر سنگاپور در ایران ضمن اشاره به تاثیر تحریم ها در مناسبات تجاری دو کشور گفت: طرفین در بروز موانع نقشی نداشته اند و لذا می شود در حوزه هایی دیگر مانند موضوعات تکنیکی و فنی همکاری ها را گسترش داد .

قائم مقام وزیر امور خارجه ایران ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد گسترش مناسبات با همت و تلاش طرفین خصوصا سفرای دو کشور باشیم.

سرمدی، ایران را از جمله کشورهای با ثبات منطقه نامید و افزود: جمهوری اسلامی ایران نقش کلیدی در ثبات و امنیت منطقه داشته و بطور مستمر درجهت مقابله با افراط گرائی و تروریسم تلاش کرده است.

“چیو تای سو” نیز از ماموریت خود در تهران با خاطرات خوش یاد کرد و گزارشی از فعالیت چهار ساله خود خصوصا تبادل هیات ها سیاسی و پارلمانی از جمله دیدار رسمی وزیر خارجه و رئیس مجلس سنگاپور از ایران و سفر گروه دوستی پارلمانی کشورمان به سنگاپور ارائه کرد.

وی بار دیگر دعوت وزیر خارجه دولت متبوع خود از دکتر ظریف وزیر خارجه ایران را تجدید کرد.

سفیر سنگاپور در ایران خاطرنشان کرد: به دلیل برخی موانع و شرایط بین المللی روابط تجاری دو کشور با کاهش رو به رو شده اما در کنار آن روابط بین مردم و مناسبات فرهنگی رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

وی اظهار امیدواری کرد تا روند سازنده مذاکرات ایران و طرف های غربی بر اساس موازین حقوق و قواعد بین المللی ادامه داشته و نتایج آن زمینه ارتقای مناسبات تجاری را بیش از گذشته فراهم آورد.

چیو تای سو افزود: قرار است نشست مشورتی سیاسی ایران و سنگاپور به زودی در سطح معاونین وزرای خارجه دو کشور در تهران برگزار شود.

وی گفت: کشور متبوعش، همیشه بر روی نقش سازنده ایران در مقابله با تروریسم حساب می کند.

سرمدی در پایان این دیدار گفت، تجدید دعوت وزیر خارجه سنگاپور را به اطلاع دکتر ظریف خواهم رساند و برای سفیر سنگاپور آرزوی سلامتی کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin