دکتر فرهاد دژپسند، در دیدار خداحافظی با سفیر جمهوری آذربایجان در پایان مأموریتش در ایران، از ارسال پیام تبریک از سوی “الهام علی اف” به حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، رئیس جمهور منتخب، تشکر کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی با اشاره به طرح ها و پروژه های بزرگ اجرا شده بین دو کشور و با تأکید بر ظرفیت ها و مزیت های همکاری ایران و آذربایجان در عرصه های مختلف، اهمیت بازسازی مناطق آزاد شده قره باغ در جنگ اخیر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در روند بازسازی این مناطق مشارکت فعال داشته باشد.

سفیر جمهوری آذربایجان نیز طی سخنانی در این دیدار، ضمن تبریک برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری در جمهوری اسلامی ایران و انتخاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب، گزارشی از دستاوردها و تلاش های انجام شده در راستای توسعه روابط دو کشور در طول دوره پنج ساله ماموریت خود در ایران ارائه کرد.

وی با قدردانی از پشتیبانی و حمایت های همه جانبه دکتر فرهاد دژپسند و رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور، گفت: امروز با حمایت های انجام شده مقامات دو کشور، سطح روابط تجاری دو کشور علیرغم شیوع کرونا افزایش یافته، کما اینکه، سال گذشته، ترانزیت کالا بین دو کشور، نه تنها یک روز متوقف نشد، بلکه رشد نیز داشته است.

بنیاد حسین اف با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید، دکتر روحانی و آقای الهام علی اف، هشت بار با یکدیگر ملاقات داشتند و ۱۵۶ مقام در سطح وزیر به کشورهای یکدیگر سفرهای کاری داشته اند، گفت: این مدت اسناد بسیار زیادی بین تهران و باکو در بخش های مختلف امضا شده است و آنچه در سال های گذشته، به همت رؤسای جمهور دو کشور پایه گذاری شده است راه بازگشت نداشته و ادامه خواهد یافت

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin