امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با سفیر بلغارستان در پایان مأموریتش در ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی میان ایران-بلغارستان گفت: ورود به 122 سال در روابط سیاسی و دیپلماتیک دو کشور نشان روشنی از روابط عمیق و تاریخی دو ملت و اشتراکات سنتی و فرهنگی میان آنهاست.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل ضمن ابراز خرسندی از روابط مطلوب پارلمانی و اقدامات گروه­های دوستی پارلمانی طرفین، بر توسعه همه جانبه روابط تأکید کرد.

مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی برگزاری نشست اخیر کمیسیون مشترک اقتصادی در صوفیا را مهم خواند و خاطر نشان کرد: امضای 9 سند همکاری میان دو کشور با چارچوب های حقوقی و قانونی نشان از حسن روابط میان تهران- صوفیاست. وی همچنین در ادامه بر تسریع اجرای توافقات دو جانبه تأکید کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به ظرفیت های دو کشور در زمینه توریسم تصریح کرد: ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری امکان بهره گیری مشترک از تجارب یکدیگر را فراهم ساخته است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل همچنین در پایان این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های سازنده سفیر بلغارستان در دوره چهار ساله ماموریت خود در تهران، برای وی در سایر ماموریت­ها آرزوی توفیق کرد.

هریستو استفانوف پولنداکوف، سفیر بلغارستان در تهران در این دیدار ضمن اشاره به تحولات اخیر منطقه ای و بین­المللی، از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران به ‌ویژه در مدت ماموریت خود قدردانی کرد و گفت: بلغارستان علاقه‌مند به گسترش روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران با ساز و کارهای مالی جدید است.

وی روابط 122 ساله ایران و بلغارستان را پایه محکمی برای توسعه و تعمیق همکاری های همه جانبه خواند.

سفیر بلغارستان در پایان اضافه نمود که با تصویری زیبا و به یاد ماندنی از فرهنگ غنی مردم ایران و روابط محکم سیاسی و پارلمانی دو کشور، به مأموریت دیپلماتیک در کشور دوم خود ایران خاتمه می دهم؛ اما همیشه حامی همکاری های دو کشور خواهم بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin