“لوکا جان سانتی” سفیر ایتالیا در ایران در پایان ماموریت خود با “مرتضی سرمدی” قائم مقام وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو نمود.به گزارش آوا دیپلماتیک، “مرتضی سرمدی” قائم مقام وزیر امور خارجه ایران در دیدار با “لوکا جانسانتی” سفیر ایتالیا در ایران ضمن اعلام اینکه ایران اهمیت زیادی برای گسترش همه جانبه مناسبات با ایتالیا قائل است افزود : ایتالیا از جایگاه خاصی در توسعه روابط میان ایران و اتحادیه اروپا برخوردار است .

مرتضی سرمدی با اشاره به حجم بالای مبادلات بین دو کشور در سالهای قبل، ابراز امیدواری نمود: این مناسبات به جایگاه خود باز گردد.

قائم مقام وزیر امور خارجه در خصوص مذاکرات هسته ای گفت: برخی کشورهای حاضر در این مذاکرات با کنار گذاشتن زیاده خواهی ها می توانند زمینه رسیدن به توافق جامع را فراهم سازند .

مرتضی سرمدی با اشاره به تحولات غزه، وضعیت ساکنان این منطقه را تاسف بار خواند و تاکید کرد: در هر طرح آتش بسی بایستی رفع کامل محاصره منطقه غزه در نظر گرفته شود.

قائم مقام وزیر امور خارجه با وسیع خواندن جنایات ارتش اسرائیل در نوار غزه از بی تحرکی مجامع بین المللی در این رابطه انتقاد کرد و افزود: متاسفانه اسرائیل از مصونیت آهنین برخوردار است و در قبال اقدامات خود پاسخگو نیست .

“لوکا جانسانتی” سفیر ایتالیا در ایران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر وزرای امور خارجه دو کشور به پایتخت کشور مقابل ظرف چند ماه گذشته، افزایش میزان و سطح هیات های مبادله شده میان دو کشور را نشانه پیمودن مسیر توسعه مناسبات میان دو کشور دانست.

وی با اشاره به رایزنی میان مقامات دو کشور در خصوص مسائل مختلف تصریح کرد: زمینه مناسبی برای همکاری های دو کشور در مسائل منطقه ای و بین المللی وجود دارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin