الهام اکرم اف سفیر ازبکستان در تهران در پایان ماموریت خود در ایران با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، علی لاریجانی رئیس مجلس در ابتدای دیدار با الهام اکرم اف سفیر ازبکستان در ایران ضمن اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو ملت گفت: پیشینه همکاری‌های دو کشور در کنار اشتراکات فرهنگی دو ملت بستر مناسبی برای ارتقاء سطح همکاری‌های دوستانه فیمابین ایجاد کرده است که باید با همکاری مسئولین و مقامات دو کشور از آن‌ها حداکثر استفاده راه به عمل آورد.

وی با بیان اینکه معضلاتی مانند تروریسم و مواد مخدر گریبانگیر کشور‌های منطقه است گفت: منافع قدرت‌های جهانی که خود ایجاد کننده این معضلات در منطقه هستند در ادامه این بحران هاست و کشورهای منطقه باید با همکاری یکدیگر در جهت حل این مشکلات و مبارزه با این پدیده شوم همکاری کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یقینا کشورهای منطقه با انعقاد قراردادهای دو و چند جانبه امنیتی قادر به غلبه بر مشکلات بوجود آمده بدون وابستگی به غرب هستند.

وی در پایان صحبت‌های خود از تلاش‌ها و فعالیت‌های سفیر ازبکستان در تهران در راستای توسعه روابط دو کشور تشکر و تقدیر کرد.

در ادامه این دیدار، الهام اکرم اف سفیر ازبکستان در تهران با اشاره به همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف گفت: جمهوری اسلامی ایران و ازبکستان دارای توان عظیم و پتانسیل‌های بالایی برای توسعه و گسترش همکاری‌های خود در عرصه‌های مختلف هستند.

وی ادامه داد: دولت و مجلس ازبکستان در سال‌های گذشته با رد و بدل کردن هیات‌های عالی با ایران عزم خود را برای توسعه روابط فی مابین نشان داده است.

سفیر ازبکستان در تهران ضمن ابراز خرسندی از دوره ماموریتش در کشورمان خاطر نشان کرد: به طور قطع نمایندگان بعدی دولت ازبکستان نیز تلاش خود را در راستای روابط فیمابین به کار خواهند گرفت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin