حسن کامران رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش با فردریش اشتیفت سفیر اتریش در تهران دیدار و گفتگو کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، “حسن کامران” رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش در ابتدای دیدار با “فریدریش اشتیفت” سفیر اتریش در تهران با تاکید بر اهمیت رشد و توسعه ارتباطات میان ایران و اتریش در عرصه‌های مختلف گفت: قابلیت‌های فراوانی در دو کشور وجود دارد که باید از آنها برای رشد و توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه روابط پارلمانی فیمابین استفاده کرد.
این نماینده مجلس با اشاره به پیشینه گفت‌وگوهای بین ادیان الهی اسلام و مسیحیت میان اندیشمندان دو کشور افزود: برگزاری جلسات منظم میان اندیشمندان اسلامی و مسیحی می‌تواند به تقویت و تحکیم صلح در منطقه و نزدیکی ملت‌ها کمک کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با بیان اینکه حضور گروه‌های تروریستی در منطقه عامل ناامنی گشته است، گفت: کشتار زنان و کودکان بیگناه توسط گروه‌های افراطی تروریستی از نظر جامعه مسلمانان قابل قبول نبوده و اینگونه اقدامات در خدمت منافع کشورهای قدرتمند و صهیونیست‌ها می‌باشد.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش در پایان خواستار تقویت کرسی زبان فارسی در دانشگاه‌های اتریش گردید.
در ادامه این دیدار فردریش اشتیفت سفیر اتریش در تهران با اشاره به انتخابات پارلمانی اخیر در اتریش گفت: تمایل فراوانی در دولت و پارلمان اتریش برای گسترش ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.
وی در پایان ضمن اشاره به سابقه صدوسی‌ساله روابط دیپلماتیک میان اتریش و ایران افزود: همواره ارتباطات دیرینه‌ای میان صاحبان علم و اندیشه در دو کشور وجود داشته که پشتوانه مهمی برای مراودات فیمابین است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin