یوری ایوانوویچ لازارچیک، سفیر بلاروس در ایران با ابوالفضل عمویی، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – بلاروس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر عمویی در ابتدای این دیدار با اشاره به ارتباطات دوستانه دو کشور گفت: سابقه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس و علاقمندی طرفین به توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف پارلمانی، سیاسی، اقتصادی، صنعتی و علمی – دانشگاهی، نقش مهمی در ارتقاء سطح همکاری های فیمابین دارد.

وی بر همین اساس افزود: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بلاروس در مجلس شورای اسلامی از روند گسترش تعاملات دو کشور حمایت می کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، سیاست اعمال فشار و تحریم‌های غیرانسانی آمریکا علیه دو کشور را بی ثمر خواند و افزود: رایزنی و همکاری تهران و مینسک در مجامع بین المللی برای غلبه بر دشمنان دو کشور با قدرت در جریان است. وی همچنین بر لزوم تحکیم و تقویت ارتباطات دوستانه فیمابین تاکید کرد.

وی در پایان این دیدار، بر ضرورت همکاری و تعامل میان گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس ایران و بلاروس و همچنین پیگیری روند اجرایی شدن کلیه موافقتنامه های منعقد شده بین دو کشور تاکید کرد.

یوری ایوانوویچ لازارچیک، سفیر بلاروس در تهران نیز در این دیدار گفت: توسعه مناسبات و همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف و مورد علاقه دو کشور، از سوی مسئولان بلاروسی با علاقمندی فراوان دنبال می شود.

سفیر بلاروس از آمادگی این کشور برای توسعه همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های علمی، آموزشی، دانشگاهی، پزشکی، صنعتی و فنی خبر داد و افزود: توانمندی های دو کشور در زمینه های مختلف مکمل یکدیگر است و می­‌تواند سطح مبادلات و همکاری های تهران و مینسک را به سرعت افزایش دهد.

وی همچنین در پایان این دیدار اجرایی شدن کلیه توافقات فیمابین دو کشور با کمک گروه دوستی پارلمانی ایران – بلاروس را خواستار شد.

در این دیدار غلامحسین رضوانی نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس و نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی و مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم از دیگر اعضاء این گروه دوستی پارلمانی حضور داشتند و به تبادل نظر پیرامون راههای توسعه همکاری های فیمابین پرداختند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin