ابوالفضل عموئی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با رونی پراستیو یولیانتورو، سفیر اندونزی در تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، عموئی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه میان دو کشور، بر توسعه مناسبات در تمامی سطوح سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تأکید کرد و گفت: همکاری‌های دوجانبه میان تهران – جاکارتا روند رو به رشدی را طی می کند و ما در راستای بهره مندی حداکثری از ظرفیت همکاری‌های پارلمانی در جهت ارتقاء روابط میان دو کشور، حمایت می کنیم.

عضو کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس اسلامی(PUIC)، با بیان نقش و اهمیت جایگاه مجالس دو کشور در عرصه منطقه ای و بین المللی افزود: استفاده از ظرفیت‌های موجود در دیپلماسی پارلمانی در راستای همکاری و هماهنگی گسترده و ثمربخش، دو کشور را به اهداف خود نزدیکتر می کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن اشاره به تعاملات سازنده جمهوری اسلامی ایران –اندونزی در مجامع مختلف بین‌المللی اعم از اتحادیه بین المجالس اسلامی(PUIC) ، مجمع مجالس آسیایی (APA) و اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU) تصریح کرد: تداوم تعاملات سازنده میان کشورها، صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی را تقویت خواهد کرد.

رونی پراستیو یولیانتورو، سفیر اندونزی در تهران نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت مناسبات دوکشور، و تبادل هیئت ها و رفت و آمدهای سیاسی تهران – جاکارتا خاطرنشان کرد: ما از تداوم همکاری های سازنده میان دو کشور در سطوح دو و چند جانبه استقبال می کنیم.

وی در این راستا، با بیان ظرفیت‌های دو کشور، بر لزوم بهره مندی هر چه بیشتر از این پتانسیل ها تأکید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin