پیروز حناچی شهردار تهران و سفیر نروژ درباره سرمایه‌گذاری و انتقال تجربه‌های نروژ به تهران تبادل نظر کردند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، پیروز حناچی در این دیدار به تشریح برخی مشکلات شهر تهران و فعالیت‌های شهرداری پرداخت و گفت: در شهر تهران در زمینه‌های گردشگری، کنترل ترافیک و آلودگی هوا فعالیت‌های گسترده‌ای انجام شده که سرمایه‌گذاران نروژی می‌توانند با ما همکاری کنند. درواقع از سرمایه‌گذاری‌ها در این زمینه استقبال می‌کنیم.

لاروس نوردوم، سفیر نروژ نیز در این دیدار با تمجید از شهر تهران گفت: خیلی خوشحالم که به صورت موقت در شهر تهران زندگی می‌کنم. تهران شهری زیبا با جاذبه‌های توریستی بسیاری است؛ از جمله موزه‌ها و مراکز فرهنگی جذابی در تهران است که می‌توان از آنها بازدید کرد. همچنین کوه‌های تهران برای ما جذابیت بسیاری دارد که از آن استفاده می کنیم.

او همچنین از سرمایه‌گذاری و همکاری‌های مشترک بین شهرداری اسلو و و شهرداری تهران استقبال کرد و یادآور شد: ما در زمینه‌های مطالعات زلزله و شهر هوشمند تمایل داریم که با تهران همکاری کنیم همچنین در زمینه اتوبوس‌های برقی حاضر هستیم که تجربیات خود را به شما منتقل کنیم.

پیروز حناچی در این دیدار از انتقال تجربیات نروژی‌ها در زمینه اتوبوس‌های برقی و شهر هوشمند استقبال کرد و گفت: ما در تهران زیرساخت‌های خوبی برای شهر هوشمند ایجاد کرده‌ایم. تهران هزار و ۴۰۰ کیلومتر فیبر نوری دارد و مرکز فناوری ما تمام اطلاعات مربوط به تهران را GIS ثبت کرده است و خبر دارم که اسلو فعالیت‌های مفصلی در زمینه شهر هوشمند داشته‌ که می‌توانیم این تجربیات را انتقال دهیم.

شهردار تهران با اشاره به پیوستن سفیر و کارکنان سفارت سوئیس به کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو از سفیر نروژ نیز برای پیوستن به این کمپین دعوت کرد که سفیر نروژ هم از این موضوع استقبال و عنوان کرد: من هم در صورتی که امکان آن برایم فراهم باشد به این کمپین خواهم پیوست.

در پایان سفیر نروژ از شهردار تهران برای سفر به اسلو دعوت کرد و شهردار تهران نیز تابلویی را به رسم یادگار به لاروس نوردوم اهدا کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin