دمیتری کالتسوف سفیر بلاروس در جمهوری اسلامی ایران با حضور در وزارت ورزش و جوانان با دکتر سیدحمید سجادی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سجادی در این دیدار اظهار داشت: به دنبال این هستیم که  همکاری و تعاملات دو کشور در زمینه ورزش و جوانان به شکل خوبی پیش برود. ما حوزه جوانان را نیز داریم و از این رو علاوه بر ورزش می‌خواهیم در حوزه جوانان نیز ارتباط پررنگی داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حضورش در نشست وزرای ورزش کشورهای عضو یونسکو در کشور آذربایجان گفت: در حاشیه این جلسه دیداری با وزیر ورزش بلاروس داشتیم و صحبت‌های خوبی انجام شد. بعد از بازگشت از آذربایجان نامه‌ای را از بلاروس دریافت کردیم و از تیم‌های ما برای حضور در مسابقات اورآسیا دعوت شده بود. بسیار از این دعوت خوشحالیم و از معاونت قهرمانی خواستم که فدراسیون‌هایی که آمادگی را دارند در این مسابقات شرکت کنند.

وی ادامه داد: ورزش در جامعه اثرات بسیار خوبی دارد و یکی از این اثرات دوستی کشورها است که ما در این زمینه آمادگی همکاری را داریم. در برخی از رشته‌ها دو کشور زمینه همکاری خوبی دارند، به طور ویژه در رشته دوومیدانی که سال‌ها خود من فعالیت می‌کردم.

سجادی خاطرنشان کرد: این آمادگی را داریم که همکاری دو کشور را در حوزه ورزش و جوانان بیشتر کنیم و از این‌رو مقدمات امضای برنامه اجرایی را فراهم خواهیم کرد. ورزش چوگان و ورزش زورخانه‌ای دو رشته‌ای است که قدمت تاریخی در کشور ایران دارد و می‌توانیم تحربیات و امکانات خود را در اختیار بلاروس قرار دهیم که این دو رشته در آن کشور نیز توسعه پیدا کند.

کالتسوف نیز در این جلسه با ابراز خوشحالی از دیدار با وزیر ورزش و جوانان ایران اظهار داشت: ما تمایل زیادی داریم که کشور ایران در مسابقات اورآسیا که به میزبانی بلاروس چند وقت دیگر برگزار خواهد شد شرکت کند. این مسابقات در ۲۰ رشته برگزار می‌شود و از این‌رو با ارسال دعوت‌نامه از ایران خواستیم که رشته‌های مختلف در مسابقات حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: ورزش مردم همه کشورها را به هم نزدیک می‌کند و خیلی خوشحال می‌شویم که پذیرای دوستان ایرانی در بلاروس باشیم. درحال حاضر ارتباط خوبی با کشور ایران در حوزه‌های مختلف داریم ولی چشم‌انداز ما از ارتباط و همکاری با ایران خیلی گسترده‌تر است. سال گذشته دختران فوتسالیست بلاروس به ایران آمدند و با تیم ایران بازی کردند. تمایل داریم در رشته‌های مختلف میزبان ورزشکاران ایرانی باشیم. شرایط آب و هوایی در بلاروس معمولا مطلوب ورزشکاران است و تیم‌های ایرانی می‌توانند اردوهای خود را در این کشور برگزار کنند.

در این دیدار سفیر بلاروس به طور رسمی از وزیر ورزش و جوانان ایران برای حضور در افتتاحیه این مسابقات دعوت به عمل آورد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin