سفیر کره جنوبی در ایران با حضور در دانشگاه تبریز و دیدار با دکتر میررضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز راه های توسعه همکاری های تعاملات علمی مشترک را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رئیس دانشگاه تبریز در این دیدار با اشاره به سابقه ۸۰۰ ساله آموزش عالی در شهر تبریز و وجود دانشگاه بین المللی ربع رشیدی به معرفی دانشگاه تبریز پرداخت و گفت: دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه بززگ قدیمی کشور و داشتن دانشکده های متعدد در رشته های متنوع عهده دار مسئولیت های بزرگ بین المللی در تولید علم و فناوری در منطقه شمالغرب کشور است.

سفیر کره جنوبی در ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه تبریز اعلام کرد که حضور در دانشگاه ها همیشه برای وی الهام بخش بوده، چرا که پتانسیل عظیم علمی این دانشگاه ها برای وی انگیزه و ایده برنامه ریزی های جدید بوده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حضور در دانشگاه تبریز و دیدار با رئیس این دانشگاه را، طبق مطالعه قبلی خود، به عنوان دانشگاهی با پتانسیل عظیم که می تواند در تعاملات علمی بین المللی بسیار اثرگذار باشد، انتخاب کرده است، تصریح کرد: تمام توان خود را جهت نزدیکتر کردن دانشگاه تبریز به موسسات تحقیقاتی و دانشگاههای کره جنوبی به کارخواهد گرفت.

سفیر کره جنوبی در ایران در پایان این دیدارخواهان راه اندازی دفتر کره جنوبی تحت عنوان Korea corner که مشابه آن در دانشگاه اصفهان نیز راه اندازی شده، خواستارشد.

دکتر سعید شجاعی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه نیز در این دیدار ضمن ارایه آماری از مقالات مشترک و پروژه های تحقیقاتی بین اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز و محققان کشور کره جنوبی به وضعیت قابل توجه این همکاریهای علمی مشترک اشاره کرد، اضافه کرد: ما خواهان اختصاص سهمیه بورس تحقیقاتی KGS به دانشگاه تبریز ویژه دانشجویان این دانشگاه هستیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به وجود مراکز نوآوری و رشد شرکت های دانش بنیان در دانشگاه تبریز خواستار مساعدت سفارت کره جنوبی در فراهم آوردن امکان حضور شتابدهنده های کره ای در این مراکز شد.

یادآور می شود: در پایان این دیدار یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در ایران و هیات همراه وی از مراکز رشد و نوآوری دانشگاه بازدید کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin