سرپرست ریاست جمهوری در آیین دریافت استوارنامه سفیر جدید قزاقستان بر اهمیت و تاثیر قابل ملاحظه راه‌اندازی کریدور شمال-جنوب در ارتقای سطح همکاری‌ها و مراودات میان دو کشور و نیز دیگر کشورهای منطقه تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، محمد مخبر در آیین دریافت استوارنامه اونتالاب اونالبایف، سفیر جدید جمهوری قزاقستان، با اشاره به راهبرد رئیس جمهور شهید و نیز سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توسعه روابط با همسایگان در همه ابعاد، گسترش همکاری‌های دوجانبه با قزاقستان در سه سال گذشته را مطلوب ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که سفیر جدید قزاقستان نیز در دوره ماموریت خود بتواند این روند را تقویت کند.

سرپرست ریاست جمهوری ظرفیت‌های متنوع متقابل به ویژه در عرصه کشاورزی، صنعتی و حمل و نقل را بستر بسیار مناسبی برای تعمیق تعاملات فیمابین دانست و بر اهمیت و تاثیر قابل ملاحظه راه‌اندازی کریدور شمال-جنوب در ارتقای سطح همکاری‌ها و مراودات میان دو کشور و نیز دیگر کشورهای منطقه تاکید کرد.

اونتالاب اونالبایف، سفیر جدید جمهوری قزاقستان نیز در این دیدار ضمن تسلیت مجدد شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش به دولت و ملت ایران، با اشاره به برگزاری نشست سران کشورهای عضو سازمان شانگهای به میزبانی کشورش در روزهای آتی، حضور دکتر مخبر در این نشست را برای کشورش و نیز دیگر اعضای این پیمان منطقه‌ای مهم و موثر توصیف کرد.

سفیر جدید قزاقستان همچنین با اشاره به ظرفیت‌های متنوع موجود در دو کشور، اهمیت فعال شدن بخش‌های خصوصی ایران و قزاقستان برای بالفعل شدن این ظرفیت‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: دو طرف همکاری‌های خوبی در زمینه‌های کشاورزی و صنعتی دارند و فعال شدن کریدور شمال-جنوب می‌تواند تاثیر قابل توجهی در تقویت بیش از پیش تعاملات فیمابین داشته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin