سفیر کنیا در ایران طی دیدار با رئیس جمعیت هلال ‌احمر خواستار بهره‌مندی از آموزش‌های مدیریت سانحه در این کشور شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، دکتر امیرمحسن ضیائی رئیس جمعیت هلال ‌احمر در دیدار با رقیه احمد سوبو، سفیر کنیا در تهران با اشاره به اینکه هلال‌احمر ایران از جمله بزرگترین جمعیت‌ها در دنیا است، گفت: هلال‌ احمر ایران حدود ۲ میلیون داوطلب و جوان دارد که در زمینه‌ها مختلف از جمله داوطلبان، جوانان، درمان و توانبخشی در داخل کشور و همچنین در خارج از کشور فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه هلال‌احمر ایران ۲۱ مرکز درمانی در کشورهای مختلف دنیا دارد، اظهار داشت: در این زمینه خدمات سلامتی مختلفی به مردم این کشورها ارائه می‌شود و از سوی دیگر هلال‌احمر ایران خدمات امدادی مختلفی به سایر کشورها از جمله پاکستان، سومالی، سوریه، عراق و یمن، ارائه کرده است.

ضیائی با اشاره به جایگاه استراتژیک کنیا در آفریقا، افزود: اکنون فرصت مناسبی برای توسعه همکاری‌ها با کنیا است، ضمن اینکه هلال‌احمر ایران تفاهم‌نامه‌ای با صلیب‌سرخ کنیا دارد که امکان به روزکردن آن در جهت گسترش همکاری‌ها وجود دارد.

وی با در پاسخ به درخواست سفیر کنیا در ایران برای همکاری در زمینه آموزش‌ مدیریت سانحه با صلیب‌سرخ این کشور، خاطرنشان کرد: مایلیم یک هیات از کنیا به ایران آمده تا در زمینه ارائه آموزش مدیریت سانحه و سایر موضوعات مربوط به همکاری‌ها مذاکرات لازم انجام شود و از سوی دیگر هلال‌احمر ایران برای ارائه کمک‌های بهداشتی و یافتن راه‌حل‌هایی برای کمک به مردم نیازمند کنیا آماده هر گونه همکاری است.

در این دیدار رقیه احمد سوبو، ضمن اشاره به اینکه تحت تاثیر فعالیت‌های هلال‌احمر ایران قرار گرفته است، گفت: مراتب تشکر خود را از سوی صلیب‌سرخ کنیا برای اعطای کمک‌های دارویی هلال احمر ایران به کنیا اعلام کرده و همچنین از خدمات فعالان در مرکز درمانی هلال‌احمر ایران در نایروبی تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه کنیا با حوادث مختلفی از جمله سیل، آتش‌سوزی و رانش زمین مواجه است، افزود: صلیب‌سرخ کنیا از زنان و مردان جوان و داوطلبی برخوردار است که به نحو احسن خدمات لازم را به مردم ارائه می‌کنند، اما با همه اینها همچنان نیازمند یاری و کمک هستیم.

سفیر کنیا در ایران با اشاره به ارتباطات گسترده کشورش با ایران، تصریح کرد: صلیب‌سرخ کنیا نیازمند بهره‌مندی از آموزش‌های مدیریت سانحه به‌منظور افزایش آگاهی‌های مردم این کشور در مواجهه با حوادث است و در این زمینه نیازمند کمک هلال ‌احمر ایران هستیم.

رقیه احمد سوبو در ادامه خاطرنشان کرد: توسعه مراکز درمانی ایران در کنیا به‌ خصوص در مناطق مسلمان‌نشین، ارائه خدمات در زمینه بیماری‌های شایع زنان و افزایش واکسیناسیون کودکان از طریق بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سیار در مناطق محروم از دیگر مواردی است که کنیا نیاز به بهره‌مندی از کمک هلال‌احمر ایران است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin