مراسم خداحافظی نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق‌العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران با کارمندان و دیپلمات‌های سفارت برگزار شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، احمد هاورن نجم پور، مستشار وزیر مختار و معاون سفیر در این مراسم از کارکردها و خدمات دکتر نور قدردانی کرد و این مراسم را آغازی بر فصلی از روابط دوستانه و نزدیک‌تر با او دانست.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه سفارت همچون یک خانواده در کنار یکدیگر قرار داشته‌اند و این مسیر با احترام همیشگی به دکتر نور، تداوم خواهد داشت.

معاون سفیر افغانستان در تهران از ابعاد مختلف شخصیتی نور از جمله حلم، بردباری و علم او یاد کرد و دوران زندگی وی به ویژه دوران حضورش به عنوان سفیر در ایران را سرشار از خدمت و خیر و برکت برای کشور برشمرد.

نجم پور در ادامه از فعالیت ها و تسهیلاتی یاد کرد که با تلاش‌های سفیر برای مهاجران افغانستانی در ایران فراهم شده است.

محمد اسلام دره‌ای، مستشار سفارت نیز در این نشست از دکتر نور به عنوان یک مرد واقعی یاد کرد و با تبریک به او از فداکاری‌ها و زحمات وی در طول دوران خدمت تقدیر کرد.

همچنین جابر انصار، رایزن تجاری سفارت نیز از تقدیر بی‌نظیر اقشار مختلف مهاجر در ایران از دکتر نور یاد کرد و گفت: حقیقتاً ایشان دوران خدمت خویش را با موفقیت، سعادت و سربلندی به پیش برده‌اند.

خپلواک، دبیر سوم سفارت نیز در این مراسم از اخلاق نیک، تعهد و بینش والای سفیر یاد کرد.

رایزن فرهنگی سفارت نیز به تعهد و اخلاص سفیر افغانستان در تهران در حفظ منافع ملی کشور و خدمت به مهاجران افغانستانی اشاره کرد و گفت که وجود وی همچون استادی بود که از او درس‌های زیادی آموختیم.

دکتر نور، سفیر افغانستان در تهران نیز در این نشست ضمن تشکر از زحمات و حسن نظر دیپلمات‌ها و کادر سفارت، از همکاری‌ها و تلاش‌های دیپلمات‌ها، رایزن‌ها و کارمندان محلی سفارت تقدیر کرد و تلاش‌های آنان را قابل تقدیر دانست.

وی همچنین بر رفتار حسنه و صادقانه با مراجعان سفارت در بخش‌های مختلف تأکید کرد.

نور با اشاره به ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، روابط حسنه دو کشور را یادآور شد و خاطرنشان کرد: ادامه این روند به کار و تلاش شبانه‌روزی همکاران ما و ظرفیت بالای سفارت نیاز دارد.

وی در پایان برای همه حاضران آرزوی موفقیت و سربلندی کرد و افزود: ان‌شاءالله آقای نجم پور با صلابت، تدبیر، دانش و تجربه خوب خود، سرپرستی سفارت را بر عهده خواهند گرفت.

نور همچنین برای سفیر آینده افغانستان در تهران آرزوی موفقیت کرد و از کارکنان سفارت خواست که همچون گذشته با صداقت، اخلاص و تعهد در کنار او خدمت کنند.

نجم پور، معاون سفیر در پایان این مراسم هدیه‌ای را مزین به آیات قرآن کریم از طرف کارکنان سفارت به سفیر تقدیم کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin