کارکنان مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران به کمپین ملی شهری ایران پیوستند که شعبه ای از کمپین جهانی شهری می باشد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، این کمپین به طور مشترک توسط دفتر هبیتات ایران و کمیته ملی اسکان بشر اداره می شود. هدف کمپین ملی شهری ایران ترغیب همه ایرانیان علاقمند در تمام سنین اعم از کودکان، زنان، مردان، جوانان، سالمندان و افراد دارای معلولیت به ترسیم “شهر دلخواه خود” است.

کارکنان مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، پس از پیوستن به این کمپین شهر دلخواه خود را شهری “سالم با پارک ها و درختان بیشتر و نیز حمل و نقل عمومی بهتر توصیف کردند که به فرهنگ و ادب اهمیت بیشتری می دهد.

کنفرانس هبیتات3 سومین کنفرانس سازمان ملل متحد در زمینه مسکن و توسعه شهری پایدار است که از سال 1976 میلادی هر بیست سال یکبار برگزار می گردد. قرار است این کنفرانس یک دستور کار جدید شهری برای بیست سال آینده ارائه نماید.

کمپین ملی شهری ایران با شعار “من، شهرم را می سازم “بستری است که هبیتات جهت تسهیل مشارکت همه گروهها شامل شهروندان، متخصصان، سازمان های عمومی و خصوصی و نیز سازمان های مردم نهاد فراهم کرده تا در یک مباحثه ملی به معرفی ایده های نوآورانه و تجارب خود در زندگی شهری و مدیریت شهری بپردازند و با شناسایی مشکلات و یافتن راه حل ها گزارشی با عنوان شهر دلخواه ایرانیان را به کنفرانس هبیتات3 ارائه کنند.

وب سایت کمپین ملی شهری ایران به آدرس www.irhabitat.ir بستر مناسبی برای دریافت نظرات، تجربیات، پیشنهادات و اطلاعات مردم ایران از مسائل شهرهای خود و ارائه راهکار و ایده برای بهبود هرچه بیشتر آن ها در قالب متن، عکس و فیلم در اختیار قرار می‌دهد.

*****

برنامه اسکان بشر ملل متحد (هبیتات) برای زندگی شهری بهتر تلاش می‌کند. رسالت هبیتات ترویج و ارتقاء توسعۀ اجتماعی و زیست‌محیطی اسکان بشر و دست‌یابی به هدف مسکن درخور برای همگان است. دفتر هبیتات در ایران در سال 1388 با تمرکز بر موضوع کاهش آثار خطرات و بلایای طبیعی و بر اساس موافقت‌نامه‌ای بین برنامه اسکان بشر ملل متحد و دولت جمهوری اسلامی ایران تاسیس گردید. از ابتدای سال 1393 فعالیت‌های دفتر به سمتی فراتر از حوزه کاهش آثار خطرات بلایای طبیعی هدایت شده و پرداختن به همه حوزه‌های کاری و برنامه‌های هبیتات در جهت پاسخگویی مناسب به مشکلات و چالش‌های اسکان بشر و توسعه شهری پایدار، در دستور کار قرار گرفت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin