آقای جوزپپه پررونه سفیر ایتالیا در ایران به همراه خانم یاروسلاو رومانوا رایزن فرهنگی و آقای دیوید بالوونی رایزن اقتصادی سفارت ایتالیا در دانشگاه صنعتی شیراز حضور یافتند.

به گزارش آوا دیپلماتیک، در این دیدار سفیر و هیات همراه در جلسه ای با حضور هیات رئیسه دانشگاه به بررسی تسهیل راهکارهای همکاری های علمی و پژوهشی پرداختند.

در این نشست دکتر محمد مهدی علویان مهر، رئیس دانشگاه صنعتی شیراز ضمن ابراز خرسندی از حضور سفیر ایتالیا و همراهان در دانشگاه صنعتی شیراز و خوشامدگویی به مهمانان خواستار ارتقاء همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی شیراز و دانشگاه های کشور ایتالیا شد.

در ادامه دکتر رهیده معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شیراز جایگاه علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی شیراز در کشور و جهان را با استناد به گزارش پایگاههای معتبر علمی بین المللی برای مهمانان تشریح نمود.

دکتر کامران کاظمی، مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه نیز در این مراسم ضمن گزارشی از همکاری دانشگاه صنعتی شیراز با سایر دانشگاههای دنیا، ابراز امیدواری کرد با حضور سفیر کشور ایتالیا بتوانیم همکاری های علمی و پژوهشی خوبی را با دانشگاه های این کشور داشته باشیم.

همچنین در این دیدار مدیر عامل شرکت خودرو سازان جنوب، آقای دکتر حجت و نماینده شرکت دانش بنیان کارخانجات مخابراتی ایران که با همکاری علمی دانشگاه صنعتی شیراز خودروهای برقی را تولید می نمایند نیز حضور داشت و گزارش کاملی از روند تولید خوردروهای برقی ارئه نمود.

آقای پررونه، سفیر کشور ایتالیا، ضمن ابراز خشنودی از حضور در دانشگاه صنعتی شیراز و شهر شیراز، خواستار توسعه همکاری های علمی و بین المللی این دانشگاه و دانشگاه های کشور ایتالیا شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin