معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی در دیدار با رایزن سیاسی سفارت چین بر گسترش همکاری دو کشور در رابطه با ویروس کرونا تاکید کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، محمدحسین نیکنام، معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی در دیدار وانگ چین جون رایزن سیاسی سفارت چین در ایران که در دفتر مرکزی این حزب برگزار شد با اشاره به تحولات منطقه‌ای، اظهار داشت: تحولات جهانی و منطقه‌ای بسیار پرشتاب است و لازمه ارتباط با تناوب بیشتر و فاصله کمتر ایجاب می‌کند، جلسات بیشتری را با یکدیگر داشته باشیم.

وی رابطه حزب موتلفه اسلامی و حزب کمونیست چین را یک رابطه قدیمی و دیرینه عنوان کرد و گفت: جلسات و سفر‌های متعدد این ارتباط را خیلی بیشتر کرده و دو طرف را علاقه‌مند به این همکاری کرده است.

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: بنده فکر می‌کنم این ارتباط به ارتباط بین دو کشور دامن خواهد زد و باعث سرعت بیشتر و عمق و جامعیت بیشتری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین خواهد بود.

نیکنام تاکید کرد: با توجه به اینکه حزب موتلفه اسلامی یک حزب دیرینه نظام محسوب می‌شود، می‌تواند در بخش‌های مختلف نظام موثر واقع شود.

وی به رابطه ایران و چین اشاره کرد و گفت: بنده فکر میکنم ما از این زمینه خوب کمتر استفاده می‌کنیم و معتقدم اگر ارتباطات منظرم تری داشته باشیم و مسائل را با سرعت بیشتر با یکدیگر درمیان بگذاریم و تبادل آرا کنیم، نتیجه این ارتباط بهتر خواهد شد.

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی افزود: ارتباطات ما به برخی مکاتبات محدود شده است که البته این نیز مطلوب است، ولی هیچ چیز جای یک جلسه را نمی‌گیرد.

نیکنام در بخش دیگری از سخنان خود از اهدای بسته بهداشتی کشور چین به حزب موتلفه اسلامی تشکر و قدردانی کرد و گفت: به سهم خودمان از مواضع خوب دولت چین در مجامع بین المللی که در حمایت از ایران داشته و آخرین آن هم در شورای امنیت سازمان ملل بود تشکر می‌کنیم.

وی تاکید کرد: ما اهداف مشترک زیادی داریم، در همین حال دشمنان مشترک هم داریم امیدوارم که با ارتباطات بیشتر بتوانیم در جریان دیدگاه‎های یکدیگر قرار بگیریم و در صدد یاری در شرایط مختلف به یکدیگر بشتابیم.

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: کشور چین با رهبری موفق و همکاری مردم زحمتکش و پرتلاشش مسیر سختی را طی کرده و موفقیت‌های زیادی را نیز به دست آورده است، ما نیز از این موفقیت‌ها خوشحال هستیم و به شما تبریک میگوییم و امیدواریم بر مشکلات فائق شوید.

نیکنام در بخش پایانی سخنانش گریزی هم به ویروس کرونا زد و گفت: ایران و چین می‌توانند در رابطه با این ویروس با یکدیگر تعاملات علمی خوبی داشته باشند تا بر این بیماری غلبه کنند.

در این دیدار وانگ چین جون رایزن سیاسی سفارت چین در ایران، با قدردانی از تعامل حزب موتلفه اسلامی، تاکید کرد: حزب کمونیست چین قصد دارد با مقامات بلند پایه احزاب کشور‌های دیگر همچون ایران و حزب موتلفه اسلامی پیرامون مسائل مختلفی همچون دستاورد‌ها و روابط با کشور‌ها دیدار و گفتگو کند.

وی ادامه داد: خوشحال خواهیم شد که حزب کمونیست چین با حزب موتلفه ارتباطات بیشتری داشته باشد و امیدوارم تبادلات دو حزب روز به روز بیشتر شود.

چین جون، نیز با اشاره به شیوع ویروس کرونا در چین گفت: در دوران آغاز ویروس کرونا در این کشور وزیر امور خارجه ایران جز اولین کشور‌هایی بود که با چین ابراز همدری کرد و کشور چین این را فراموش نمی‌کند.

وی ادامه داد: در ابتدای ویروس کرونا در چین با کمبود محصولات بهداشتی مواجهه بودیم که ایران دو میلیون ماسک به این کشور اهدا کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin