“جورج لیکورگوس” سفیر جمهوری قبرس در ایران با دکتر غلامعلی حدادعادل رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. حدادعادل در دیدار با “جورج لیکورگوس” سفیر جمهوری قبرس در ایران، روابط بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قبرس را خوب و برخوردار از روند رو به رشد توصیف کرد و گفت: ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه هر چه بیشتر روابط و مناسبات در زمینه‌های مختلف بین دو کشور وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد.

رییس مجلس در ادامه با اشاره به به ظرفیت‌های پارلمانی در جهت تقویت روابط در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد از هر گونه تلاش برای گسترش همکاری و روابط فیمابین در زمینه‌های مختلف حمایت کند.

حدادعادل در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقبیح اقدامات برخی از کشورهای اروپایی در اهانت به مقدمات دینی و پیامبر اسلام(ص)؛ دو دین آسمانی اسلام و مسیحیت را مروج صلح و دوستی دانست و گفت: بین اسلام و مسیحیت همواره درهای گفت‌وگو و مفاهمه باز بوده است.

در ادامه این دیدار هم چنین “جورج لیکورگوس” سفیر جمهوری قبرس در کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بسیار کهن و برخوردار از تمدنی غنی توصیف کرد و گفت: قبرس برای توسعه روابط خود با کشور بزرگ و مهم جمهوری اسلامی ایران اهمیت قائل است.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت‌های ممکن برای توسعه روابط بین دو کشور در زمینه‌های مختلف پارلمانی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، حمایت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی از گسترش روابط و همکاری‌های دوجانبه را خواستار شد.

سفیر جمهوری قبرس اهانت‌کنندگان به مقدسات دینی اسلام در برخی از کشورهای اروپایی را افرادی جاهل و اقدامات آنان در این زمینه را غیرقابل دفاع خواند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin