سفیر سوریه در ایران با بیان اینکه حجم روابط تجاری دو کشور در طول یک سال دو برابر شده است، گفت: با این حال این رقم هنوز به سطح لازم نرسیده اما تلاش‌های ما در سفارت از یک سال پیش در جهت تقویت روابط تجاری دو طرف بوده است.

به گزارش آوا دیپلماتیک، شفیق‌ دیوب در همایش مشترک اقتصادی ایران و سوریه که در اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه روابط بین دو کشور تاریخی و استراتژیک است،‌ اظهار داشت: پایه این روابط تاریخی و استراتژیک توسط دو رهبر کشور یعنی امام خمینی (ره) و حافظ اسد در 40 سال پیش ایجاد شده است و این روابط روز به روز گسترده‌تر می‌شود و ما اطمینان داریم که در دوران ریاست‌ جمهوری آقای رئیسی این روابط به شکوفایی بیشتری می‌رسد.

وی با بیان اینکه روابط ایران و سوریه بی‌نظیر است و در راستای مقاصد دو کشور پیش می‌رود، افزود: هدف ما برقراری ثبات و امنیت است و تحقق این اهداف و روابط، شهدای زیادی را داشته است و افراد زیادی جان خودشان را در این مسیر نثار کرده‌اند.در رأس این شهدای گرانقدر، می‌توانم از شهید حاج‌قاسم سلیمانی یاد کنم. من تأکید می‌کنم سوری‌ ها برادران وفاداری هستند و هیچگاه کسانی که از آنها حمایت کردند را فراموش نخواهند کرد.

سفیر سوریه در ایران با اشاره به همایش مشترک اقتصادی ایران و سوریه ابراز امیدواری کرد که نتایج این همایش به صورت نقشه راهی‌ عملی قابل لمس و اجرا باشد، ضمن اینکه وزارت خارجه سوریه و همچنین سفارت ایران همه گام‌های اتخاذ شده برای توسعه همکاری‌های تجاری دو کشور سوریه و ایران را تسهیل خواهند کرد.

وی تاکید کرد: دولت سوریه نیز آغوش خود را برای همکاری با ایران و همچنین رفع هرگونه مانعی برای پیشرفت و همکاری با بخش خصوصی ایران باز می‌کند.

دیوب بیان داشت: تلاش‌های ما در سفارت از یک سال پیش در جهت تقویت روابط تجاری بوده است و اگر چه حجم روابط تجاری دو کشور در طول یک سال دو برابر شده است اما به سطح لازم نرسیده است.

وی گفت: ما چشم امید به فعالیت‌های اقتصادی و ثمربخش بین دو کشور دوخته‌ایم و در این راه لازم است تا سرمایه‌گذاری بین دو کشور ایران و سوریه گسترش یابد، همچنین لازم است تا مشارکت گسترده‌ای در جهت بازسازی زیرساخت‌ها و مشارکت گسترده‌ای برای برپایی نمایشگاه‌های تخصصی فراهم شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin