خانم جیهان طویلا نماینده سازمان جهانی بهداشت، فعالیت و عملکرد ایران در پوشش بالای برنامه های سلامت محیط کار نمونه دانست.

به گزارش آوا دیپلماتیک، خانم دکتر جیهان طویلا نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران همکاری های بین بخشی در نظام سلامت ایران به ویژه در برنامه های سلامت نیروی کار را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: ایران از تمام بخشهای درگیر با بحث سلامت بهره برداری لازم در زمینه ایجاد عدالت در سلامت و عوامل اجتماعی موثر بر سلامت را کرده است.

وی تجربه ایران در ادغام و اتصال برنامه های سلامت محیط کار با پروژه های موثر بر سلامت اجتماعی بر سلامت را موفقیت آمیز توصیف کرد.

طویلا با اشاره به برگزاری نشست مشورتی بین المللی سلامت نیروی کار با حضور نمایندگاه کشورهای مختلف در سمنان، اظهار داشت: بررسی راه های ارتقای برنامه های سلامت محیط کار و انتقال تجریه های موفق در این زمینه به ویژه از سوی ایران از اهداف این نشست است.

رییس دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران تلاش برای مراقبت بیشتر از بهداشت کارکنان، محیط کار و سلامت کارکنان را از محورهای این نشست بین المللی برشمرد و خاطرنشان کرد: پیدا کردن راهی برای اندازه گیری و سنجش دقیق در مورد اجرای برنامه های بهداشت حرفه ای محیط و کارکنان در این نشست هدفگذاری شده است.

نشست مشورتی بین المللی سلامت نیروی کار با حضور نمایندگان ۱۷ کشور دنیا از ۸ تا ۱۰ اردیبهشت در سمنان برگزار می شود و استان سمنان در آینده با کارشناسی های تخصصی نمایندگان سازمان جهانی بهداشت به عنوان مرکز همکاری با این سازمان در منطقه تعیین می شود.

“ماریا نییرا” رییس بهداشت عمومی، محیط و عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و “ایوان ایوانف” مسوول امور بهداشت حرفه ای سازمان بهداشت جهانی و جمعی از مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در این نشست سه روزه حضور دارند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin