معاون اول رییس جمهور گفت: ایران در دوران بازسازی سوریه نیز در کنار دولت و ملت این کشور خواهد بود و حمایت‌های خود را از سوریه ادامه خواهد داد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، اسحاق جهانگیری در دیدار با عدنان محمود سفیر سوریه در ایران با تبریک پیروزی های دولت و ملت سوریه در نبرد با تروریست ها اظهار داشت: امیدوارم هر روز شاهد موفقیت‌های بیشتر برای دولت و مردم سوریه باشیم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه بخش خصوصی ایران از گذشته در سوریه فعال بوده است، تصریح کرد: بی تردید در دوران بازسازی سوریه نیز بخش خصوصی ایران در کنار دولت و ملت این کشور حضور خواهد داشت.

وی با اشاره به سفر آتی خود به کشور سوریه، گفت: این سفر در شرایطی انجام می شود که روابط دو جانبه تهران ـ دمشق از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار است و این سفر می تواند تاثیرات خوب و سازنده ای در جهت توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی دو کشور به همراه داشته باشد.

سفیر سوریه در ایران هم ضمن ابلاغ سلام رییس جمهور و نخست وزیر این کشور به روحانی و معاون اول رییس جمهور، گفت: اراده و خواست دولت سوریه بر تقویت روابط استراتژیک با جمهوری اسلامی ایران و حرکت به سمت همگرایی اقتصادی میان دو کشور است.

عدنان محمود اظهار داشت: پیروزی های دولت و ملت سوریه در نبرد با تروریست ها دستاوردی مشترک برای دو کشور در جهت بیرون راندن تروریست ها از منطقه است و دمشق از حمایت های جمهوری اسلامی ایران در راستای ثبات و امنیت سوریه قدردانی می کند.

وی با تاکید بر اینکه دولت سوریه اراده جدی دارد که دولت و بخش خصوصی ایران در تمامی مراحل بازسازی سوریه همکاری و مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: دمشق علاقمند است در مراحل بعدی پس از بازسازی سوریه، به مشارکت و همکاری اقتصادی هر چه بیشتر با ایران دست پیدا کند.

سفیر سوریه در ایران با ابراز خرسندی از سفر معاون اول رییس جمهور کشورمان به سوریه که در آینده ای نزدیک انجام خواهد شد، گفت: سوریه به این سفر چشم امید دوخته است تا منجر به تقویت همکاری های اقتصادی در قالب امضای توافقنامه راهبردی همکاری های اقتصادی دو کشور شود.

وی افزود: توافقنامه راهبردی همکاری های اقتصادی برای نخستین بار است که میان سوریه با کشوری دیگر به امضا می رسد و این توافقنامه نشان دهنده عزم و اراده دو کشور در مسیر همگرایی اقتصادی و مقابله با هر گونه تحریم خواهد بود.

عدنان محمود همچنین با اشاره به فراهم شدن مقدمات امضای چند سند و یادداشت تفاهم همکاری میان تهران و بغداد در زمینه های مختلف اظهار امیدواری کرد این سفر با دستاوردهای خوبی در جهت ارتقاء سطح مناسبات دو کشور همراه باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin