“میشائیل پوستل” سفیر اتریش در تهران با “سلیمان جعفرزاده” رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد.ابتدا در این دیدار جعفرزاده با اشاره به پیشینه خوب روابط دو کشور بر گسترش روابط فیمابین و تبادل همکاری پارلمانی تاکید کرد و گفت: تعمیق و تحکیم همکاری‌های ایران و اتریش می‌تواند نقش موثری در تامین صلح و ثبات و امنیت پایدار در منطقه ایفا کند.
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش در ادامه افزود: با توجه به نقش مهم اتریش در اتحادیه اروپا و موقعیت جغرافیایی و سیاسی به عنوان مرکز اتصال شرق و غرب اروپا، اتریش می‌تواند روابط خوبی بین ایران و اتحادیه اروپا باشد.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن اشاره به مساله حقوق زنان و قوانین تدوین شده در این خصوص اسلام را به عنوان دینی فراگیر و نجات بخش ذکر کرد و قوانین مترقی آن را، راهکاری عملی برای صیانت از حقوق کلیه افراد جامعه به خصوص زنان خواند.
وی در ادامه با اشاره به پیشرفت‌های زنان به ویژه در ابعاد اجتماعی و فرهنگی از بالا بودن درصد قبولی دختران نسبت به پسران در مراکز آموزش عالی به عنوان یکی از مصادیق این امر نام برد و گفت: امروزه بیشتر از ۶۰ درصد از ظرفیت قبولی دانشگاه‌های ما را دختران و زنان تشکیل می‌دهند.
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش در ادامه سخنانش گفت: جمهوری اسلامی ایران همکاری صمیمانه‌ای با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای از طریق ارائه گزارش‌های منظم و شفاف از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خود و پذیرش بازرسی‌های فنی و کارشناسی از مراکز مختلف در ایران داشته است.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند از حقوق مشروع و حقه ملت ایران در برخورداری از فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای برای اهداف صلح‌آمیز چشم پوشی کند و اجازه تضییع این حق را به هیچ وجه نخواهد داد.
جعفرزاده در پایان با اشاره به تشکیل مجلس جدید در اتریش ابراز امیدواری کرد گروه دوستی پارلمانی اتریش و ایران هر چه زودتر تشکیل گردد.
در ادامه این دیدار “میشائیل پوستل” سفیر اتریش در تهران گفت: امیدوارم بتوانم گام‌های موثر و خوبی در زمینه توسعه روابط بین دو کشور در کلیه زمینه‌ها بردارم.
وی در ادامه در خصوص مسائل انرژی هسته‌ای ایران گفت: امیدوارم این مساله هر چه سریع‌تر از طریق قوانین بین‌المللی و گفت‌وگو به نتیجه برسد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin