“لوان جاگاریان” سفیر روسیه در تهران با “علاءالدین بروجردی” رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفتگو کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، “علاءالدین بروجردی” رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با “لوان جاگاریان” سفیر روسیه در تهران، اجلاس اخیر روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس 8 کشور در تهران پیرامون سوریه را گام مهمی ارزیابی کرد و گفت: نتایج این اجلاس نشان از ظرفیت بالای دوستان واقعی ملت سوریه برای تأثیرگذاری بر روند حل بحران در این کشور دارد.

وی در ادامه همکاری ایران و روسیه در قبال موضوعات منظقه‌ای به ویژه اوضاع سوریه را بسیار مهم و تأثیرگذار خواند و افزود: تحولات کنونی در صحنه‌ی مراودات بین المللی و منطقه‌ای و آرایش سیاسی در منطقه، تقویت همکاری‌های دو کشور ایران و روسیه را در مقابل سیاست‌های سلطه جویانه و یک جانبه گرایانه ضروری ساخته است.

بروجردی در ادامه افزود: غرب مدت‌هاست دخالت در حوزه منافع روسیه را دنبال می‌کند و سیاست‌های دو گانه غرب و دخالت در امور داخلی اوکراین عامل حوادث اخیر است.

بروجردی در ادامه با ابراز تأسف از قطعنامه اخیر ضد ایرانی پارلمان اروپایی گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ کاه مفاد قطعنامه اخیر پارلمان اروپایی را در زمینه ادامه مراودات فی ما بین نخواهد پذیرفت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های فراوان دو کشور برای توسعه همکاری‌های دوستانه فی ما بین در عرصه‌های گوناگون گفت: همکاری نزدیک تهران – مسکو به تأمین امنیت و ثبات پایدار در منطقه کمک خواهد کرد.

سفیر روسیه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روند توسعه روابط دو کشور بر اهمیت تقویت و تحکیم ارتباطات فی ما بین به ویژه در زمینه مسائل منطقه‌ای از جمله سوریه و اوکراین تأکید کرد.

وی در ادامه سخنان خود در رابطه با تحولات اخیر اوکراین گفت: بر خلاف اقدامات برخی کشورها برای مداخله درامور داخلی اوکراین، روسیه از منافع تمامی شهروندان اوکراینی دفاع خواهد کرد.

وی افزود: روسیه در حال مذاکره با تمام طرفین ذی ربط در قبال تحولات اوکراین است.

وی در ادامه با بیان این که همکاری تهران – مسکو در قبال موضوعات منطقه‌ای به ویژه بحران سوریه تاکنون ثمر بخش وسازنده بوده است، افزود: دو کشور می‌توانند در زمینه تحولات منطقه‌ای و بین المللی همکاری خوب و سازنده‌ای درسازمان‌ها و نهادهای بین المللی داشته باشد.

سفیر روسیه افزود: مسکو در قبال توسعه و تقویت مناسبات نزدیک با تهران در عرصه‌های گوناگون متعهد می‌باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin