نعمت زاده وزیر صنعت در دیدار با سفیر ونزوئلا راه های گسترش همکاری ما بین دو کشور را مورد ارزیابی قرار دادند.به گزارش آوا دیپلماتیک، “محمدرضا نعمت زاده” وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با “امه‌ نوتب زمبرانو” سفیر ونزوئلا در تهران گفت: آمادگی کامل داریم تا در زمینه های مختلف نفت، گاز، پتروشیمی و سایر صنایع و مسکن با کشور ونزوئلا همکاری کنیم.

وی در این دیدار افزود: یک واحد ساخت تراکتور و تولید انواع سواری در کشور ونزوئلا ایجاد شده و در زمینه ساخت مسکن هم 10 هزار واحد احداث شده و 10 هزار واحد دیگر نیز توسط پیمانکار در حال تکمیل است.

محمدرضا نعمت زاده با اشاره به قرارداد ساخت کشتی با ونزوئلا افزود: خوشبختانه اولین کشتی یک سال است، تکمیل شده و در حال تحویل است، اما به خاطر تحریم هایی که بوجود آورده اند مدتی است که تحویل آن معلق مانده است.

نعمت زاده همچنین با اشاره به سفر آینده رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدور) و هیات همراه به کشور ونزوئلا تاکید کرد: در زمینه های همکاری با کشور ونزوئلا باید کمک ها صورت گیرد تا پروژه ها فعال تر شوند.

وی اظهار داشت: کمیسیون مشترک ایران و ونزوئلا حدود 2 سال است که تشکیل نشده و منتظر اعلام تاریخ از طرف ونزوئلا هستیم.

در این دیدار همچنین سفیر ونزوئلا در ایران نیز علاقمندی کشورش را برای مشارکت شرکت های ایرانی در زمینه های مسکن، خودرو، نفت و سیمان و پتروشیمی، الکترونیک و برق، کشاورزی و نانو تکنولوژی اعلام کرد و گفت: ونزوئلا در حال حاضر 35 هزار متقاضی خودرو ایرانی دارد و علاقمندیم که خودروهای ساخت ایران و نیز محصولات سیمانی به کشور ما صادر شود.

زامبرانو با بیان اینکه، در زمینه تراکتورسازی نیز نیاز به افزایش ظرفیت داریم، افزود: از سال جدید شرایط برای عمل به تعهدات ما بیش از بیش مهیا خواهد بود و امیدواریم توافقات بین دو کشور اجرایی شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin