سفیر غنا در ایران طی سفر به تبریز با احمد علیرضا بیگی استاندار آذربایجان شرقی دیدار و درباره مناسبات دو جانبه گفتگو کرد.به گزارش آوا دیپلماتیک، استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با سفیر غنا در ایران، با بیان اینکه این دو کشور می توانند مناسبات و همکاری های خود را افزایش دهند گفت: دو کشور با تکیه بر ثروت و منابع طبیعی زیادی که در اختیار دارند می توانند بسیاری از نیازهای خود را برطرف کنند.

وی خطاب به سفیر غنا افزود: سفر شما به تبریز، شروع خوبی برای گسترش همکاری ها با کشورهای دیگر است و امیدواریم  در زمینه هایی که بزای هر دو کشور، سود ده و پرفایده باشد تعاملاتی داشته باشیم.

بیگی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه، جمهوری غنا در حال حاضر نیاز مبرمی به تکنولوژی ساخت و ساز دارد گفت: در اسرع وقت اگر توانستید حتما از مسکن مهر استان بازدید کنید.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه، تا کنون بیش از 35 هزار واحد مسکونی مهر تحویل داده شده است خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری بیش از 22 هزار واحد نیز به مردم تبریز تحویل داده می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه میانگین سرمایه گذاری در تبریز نسبت به متوسط کشوری، تقریبا بیش از هشت درصد است گفت: منطقه آذربایجان شرقی، توانمندی ها و پتانسیل زیادی برای سرمایه گذاری دارد و به نفع کشور غنا است که نسبت به این موضوع، بیش از پیش توجه کند.

بیگی همچنین با اشاره هزینه زیاد و مشکلات حمل و نقل بین ایران و غنا گفت: نیازمند یک  خط مشترک حل و نقل بین ایران و جمهوری غنا هستیم.

“الحاجی آیم بیلاه باوا” سفیر غنا نیز در این دیدار با بیان اینكه غنا یكی از باثبات ترین و مستقل ترین كشورهای آفریقایی در غرب این قاره است، اظهار داشت: با توجه به سرعت خوب توسعه یافتگی در بخش های مختلف عمرانی و فنی و مهندسی این كشور به شدت به همكاری با ایران در این زمینه ها علاقمند هستیم.

وی در ادامه افزود: دولت غنا به موضوع سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی اهمیت بسزایی قائل است و در این رابطه تمام امكانات لازم برای سرمایه گذاران مهیا شده و هیچگونه تهدیدی برای حضور سرمایه گذاران كشورهای مختلف وجود ندارد.

بیلاه باوا خاطرنشان کرد: با توجه به منابع عظیم طبیعی همچون معادن طلا و فلزات قیمتی و همچنین توسعه شهرنشینی و نیاز به واحدهای مسكونی در غنا، لزوم سرمایه گذاری در این بخش ها بیش از پیش احساس می شود و آماده همكاری با طرف های ایرانی هستیم.

وی اظهار داشت: برای سرعت بخشی به ساختمان سازی در غنا مایل به واردات سیمان و نفت از ایران هستیم و در این رابطه مذاكرات خوب و مطلوبی با طرف های ایرانی داشتیم.

سفیر كشور آفریقائی غنا در تهران با بیان اینكه كشور متبوعش علاقمند به حضور شركت های ایرانی فعال در زمینه ساخت واحدهای مسكونی است، یادآور شد: در شرایط بین المللی فعلی بسط و توسعه همكاری های فی مابین می تواند موجب شكوفایی اقتصادی هر دو طرف باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin