محمدرضا فرزین رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با “محمد احمد کیسوله” سفیر اوگاندا در تهران دیدار و گفتگو کرد.رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی طی دیدار با سفیر اوگاندا در محل صندوق توسعه ملی به ظرفیت‎ها و توانایی‎های بالقوه اوگاندا در زمینه‎های، کشاورزی و صنایع غذایی اشاره و تصریح کرد: امکان سرمایه‎گذاری مشترک صندوق توسعه ملی ایران در پروژه‌های اقتصادی پربازده اوگاندا وجود دارد.

فرزین با اشاره به روابط خوب دیپلماتیک و سیاسی جمهوری اسلامی ایران و اوگاندا از آمادگی صندوق توسعه ملی برای توسعه و تقویت روابط اقتصادی و تجاری دو کشور خبر داد. وی افزود: صندوق توسعه ملی مسیر پویایی اقتصاد کشور را در آینده نزدیک در شاهراه طلایی توسعه  قرار خواهد داد.

وی گفت: تعاملات خوبی با تمام نهادهای بین‌المللی پولی و مالی برقرار کردیم که کمک کرده تا رتبه شفافیت صندوق از 61 به 32 برسد و در آینده نزدیک جزو 10 صندوق برتر جهان از لحاظ شفافیت قرار خواهیم گرفت که نشان دهنده اقتدار اقتصاد کشور در آینده نزدیک است.

همچنین محمد احمد کیسوله، سفیر اوگاندا در تهران نیز با اشاره به تعاملات مطلوب تهران و کامپالا در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و تلاش در راستای تقویت و گسترش همکاری‌ها خاطرنشان کرد: اوگاندا با موقعیت ممتاز در شرق و مرکز آفریقا می‌تواند دروازه تجاری کالاهای ایرانی نظیر ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی و صنایع دارویی در بازارهای منطقه آفریقا باشد.

کیسوله که 8 سال سابقه دیپلماتیک در تهران دارد با اشاره به رشد اقتصادی اوگاندا از امکان سرمایه‌گذاری ایران در صنعت پتروشیمی و کشاورزی این کشور استقبال کرد. سفیر اوگاندا در تهران از رئیس و هیئت صندوق توسعه ملی برای بازدید از اوگاندا و دیدار با مسوولان سیاسی و اقتصادی در راستای توسعه همکاری‌ها وتأمین منافع دو کشور دعوت کرد.

گفتنی است، رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی در این دیدار که “کریسی بوامباله” کنسول، “سلیمان کیزیتو” مسئول روابط عمومی سفارت اوگاندا، مجید خرمی کارشناس ارشد امور بین‎الملل  و سجاد ولدی مسئول تشریفات صندوق توسعه ملی حضور داشتند، از مسئولان اقتصادی اوگاندا برای حضور در همایش بین‎المللی صندوق توسعه ملی که آبان ماه امسال برگزار می‎شود دعوت به عمل آورد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin