سفیر روسیه در ایران با اشاره به سفر هفته گذشته هیات ایرانی به این کشور درباره نهایی‌کردن توافق‌ جامع همکاری میان تهران و مسکو، گفت: مباحث خوبی انجام شد و ما در آخر کار هستیم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، الکسی ددوف، سفیر روسیه در ایران در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با نگاه این کشور به انتخابات ریاست‌جمهوری ایران خاطرنشان کرد: ما مطمئن هستیم که انتخابات به خوبی و بدون مشکل جدی در ایران برگزار می‌شود و مردم ایران می‌توانند نامزد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

او با ابراز امیدواری درباره اینکه «وقتی دولت جدید در ایران تشکیل می‌شود، روابط ایران و روسیه همچنان ادامه پیدا کند و شاهد توسعه همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور باشیم»، تصریح کرد: در واقع امیدواریم روندی که در حال حاضر در مورد توسعه همکاری‌های دوجانبه بین ایران و روسیه شکل گرفته در دولت جدید نیز ادامه پیدا کند و روند توسعه همکاری‌های دوجانبه عوض نشود.

این دیپلمات ارشد روس در تهران همچنین در مورد آخرین روند نهایی‌شدن توافق جامع همکاری میان ایران و روسیه گفت: هفته گذشته هیات ایرانی شامل مقامات وزارت خارجه به روسیه سفر و در آنجا در مورد نهایی کردن این توافق‌نامه رایزنی کردند، مباحث خوبی انجام شد و ما در آخر کار هستیم.

سفیر روسیه در ایران با بیان این‌که یکی از علت‌های به تعویق افتادن نهایی‌شدن این توافق‌نامه موضوع روند هماهنگی بین‌نهادی در داخل ایران بود، گفت: خوشبختانه در روز یکشنبه دو موافقت‌نامه تاسیس و چارچوب فعالیت مراکز فرهنگی ایران و روسیه و موافقت‌نامه همکاری در حوزه امنیت اطلاعات از سوی آقای مخبر برای اجرا که چندی پیش در مجلس شورای اسلامی تصویب شده بود ابلاغ شد و در همین چارچوب می‌توانیم بگوییم روند کار در مورد توافق‌ جامع همکاری میان ایران و روسیه به اتمام رسیده است.

او تاکید کرد: احتمالا با توجه به روند و هماهنگی‌های فنی که باید در این ارتباط انجام شود همچنین از دیگر سو برگزاری انتخابات زودرس ریاست جمهوری در ایران، امضای نهایی این توافق در دولت بعدی در ایران یعنی دولت چهاردهم انجام شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin