رئیس مرکز اطلاعات همگانی سازمان ملل متحد طرح اتوبوس “شهرمون” سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری را یک طرح بی نظیر در جهان عنوان کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، ماریا دوتسنكو رئیس مركز اطلاعات همگانی سازمان ملل متحد، با حضور در اتوبوس آموزشی شهرمون با تمجید از كار ارزشمند سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری، اظهار داشت: با دیدن این اتوبوس خیلی تحت تاثیر قرار گرفته ام.

وی ادامه داد: در هیچ كجای دنیا چنین طرحی را ندیده بودم و وقتی وارد این اتوبوس شدم شوكه شدم.خوشا به حال كودكان ساروی و مازندرانی كه چنین اتوبوس و چنین طرحی برای آن ها محیا شده تا اصول اولیه برخورد با زباله و پسماند را یاد بگیرند.این اتوبوس خیلی زیباست و بی شك می تواند كاربردهای خوبی برای شهر ساری در جهت فرهنگ سازی برای كودكان و خانواده ها داشته باشد.

ماریا دوتسنكو طرح فوق را یك حركت با ارزش خطاب كرد و با تمجید از شهرداری ساری و سازمان مدیریت پسماند ساری گفت: این طرح، یك حركت فوق العاده از سوی مسئولین شهری ساری بود كه من چنین طرحی را حتی در كل دنیا ندیده بودم و باید به احترام مسئولین شهری ساری ایستاد و آن ها تشویق كرد.این طرح بی نظیر می تواند گام موثری در فرهنگ سازی باشد.

رئیس مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران گفت: هر فردی می‌تواند و مسؤول است تا جهان را برای بهتر شدن تغییر دهد.

دوتسنكو افزود: خوشحالم از اینكه در این حوزه به كودكان و نوجوانان آموزش می دهید تا نه ‌تنها از محیط زیست خود حفاظت ‌كنند بلكه الگوی جامعه نیز باشند.

دوتسنكو در نقل قولی از آنتونیو گوترش، دبیر كل سازمان ملل متحد، گفت: ما باید پیشرفت كنیم، باید به آینده بنگریم، هرچقدر كه سخت به نظر آید.اقدام سازمان مدیریت پسماند در جهت فرهنگ سازی برای كودكان و خانواده ها قابل ستایش است و امیدوارم این فرهنگ سازی ها در تمامی شهرها برقرار شود تا شهرهای تمیزی در كل كشور داشته باشیم.

دوتسنكو در پایان خاطرنشان کرد: نسل آینده ما باید بدانند كه آینده این گوشه دوست‎داشتنی از مازندران، این كشور زیبا و كره زمین به‎زودی در دستان آنها است و ما باید از این سیاره محافظت كنیم، اقدام ارزشمند سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری و اجراهای طرح های مختلف در جهت فرهنگ سازی می تواند به اهداف ما در جهت حفاظت از محیط زیست كمك های شایانی كند و امیدوارم این فرهنگ سازی ها در شهر ساری ادامه دار باشد

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin