بوبکر گورودیال، سفیر جدید مالی استوارنامه خود را به حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان تسلیم کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار بوبکر گورودیال گفت: ایران خواهان برقراری ثبات و امنیت کامل در همه کشورها از جمله در مالی است و در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

رئیس جمهوری با بیان این که آماده ایم تجربیات خود را در زمینه های مختلف در اختیار کشورهای دوست قرار دهیم، افزود: با رفع تحریم ها، زمینه مناسبی برای گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دوست از جمله کشورهای آفریقایی فراهم خواهد شد.

روحانی با تشکر از اظهار همدردی سفیر جدید مالی و دولت و ملت این کشور درباره فاجعه منا و با تسلیت به ملت و دولت مالی بخاطر جانباختن حاجیان این کشور در این حادثه تصریح کرد: متأسفانه این فاجعه حاصل بی تدبیری سعودی ها بود که عکس العمل مناسبی نیز پس از وقوع حادثه به دنبال نداشت، لذا شایسته است همه کشورهای اسلامی موضوع را پیگیری کنند تا از عدم تکرار چنین اتفاقات ناگواری در آینده نیز اطمینان یابند.

بوبکر گورودیال سفیر جدید مالی نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود، با بیان اینکه در مدت کوتاه حضورم در تهران، شاهد توسعه همه جانبه جمهوری اسلامی ایران برپایه دانش بومی بودم، گفت: امیدوارم مالی نیز از توانمندی ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف بهره مند شود.

سفیر جدید مالی با اشاره به اینکه کشورش در میان کشورهای آفریقایی بیشترین تعداد قربانی و مفقود را در فاجعه منا داشت، افزود: دولت مالی در تلاش است تا سرنوشت حاجیان مفقود این کشور در فاجعه منا روشن شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin