ادواردو لوپز بوسکتس، سفیر جدید اسپانیا استوارنامه خود را به حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان تسلیم کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی هنگام دریافت استوارنامه ادواردو لوپز بوسکتس سفیر جدید اسپانیا در تهران گفت: تهران و مادرید، علاوه بر عرصه اقتصادی، ظرفیت های خوبی برای توسعه همکاری ها در زمینه های فرهنگی، علمی، تحقیقاتی و گردشگری دارند.

رئیس جمهوری ادامه داد: هم اکنون بسیاری از شرکت های اروپایی و آسیایی سرگرم تقویت حضور و مشارکت در طرح های اقتصادی ایران هستند و فعالان اقتصادی اسپانیا نیز باید تلاش کنند از رقبا عقب نمانند.

روحانی تصریح کرد: اسپانیا جایگاه خوبی در اذهان عمومی مردم ایران دارد و مانعی در گسترش روابط دوجانبه وجود ندارد.

وی با اشاره به عضویت موقت اسپانیا در شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: معتقدیم مادرید می تواند در حل و فصل مسایل منطقه از جمله تروریسم، در شورای امنیت نقش مفید و مثبتی ایفا کند.

ادواردو لوپز بوسکتس سفیر جدید اسپانیا نیز در این دیدار پس از تسلیم استوارنامه خود و با ابلاغ پیام تسلیت پادشاه، نخست وزیر و ملت اسپانیا برای جانباختگان ایرانی حادثه منا به رئیس جمهوری و ملت ایران، گفت: اسپانیا مصمم است همکاریهای خود را با جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه های مورد علاقه گسترش دهد.

سفیر جدید اسپانیا در تهران با اشاره به چندین سفر هیأت اقتصادی کشورش به تهران برای گسترش همکاری ها و تعاملات اقتصادی افزود: در دوره مسئولیتم در تهران تمام تلاش خود را برای گسترش همکاری های همه جانبه تهران – مادرید بویژه در عرصه های فرهنگی و اقتصادی بکار می گیرم.

بوسکتس با اشاره به برگزاری سمینار مشترک بررسی تاریخ روابط ایران و اسپانیا و زمینه های حضور و مشارکت فعالان اقتصادی و فرهنگی دو کشور که ماه آینده در اسپانیا برگزار می شود، تصریح کرد: اسپانیا تجربیات فراوانی در مقوله بحران آب و مدیریت مصرف آن دارد که آماده ایم این تجربیات را در اختیار ایران بگذاریم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin