ینس پیتر کمپرود، سفیر نروژ در ایران طی دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر از فعالیت‌های ایران در ابعاد داخلی و بین المللی تقدیر کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، ابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با ینس پیتر کمپرود، سفیر نروژ در ایران ضمن اشاره به فعالیت‌های جمعیت هلال احمر ایران گفت: جمعیت هلال احمر براساس اساس نامه، یک نهاد غیر دولتی محسوب می‌شود که در داخل کشور مهترین وظیفه ما ارائه خدمات امداد و نجات در حوادث جاده‌ای، سیل و زلزله و سایر بلایای طبیعی است.

رییس جمعیت هلال احمر با تاکید بر جذب و ساماندهی نیرو‌ها در سازمان داوطلبان و جوانان هلال احمر، افزود: جمعیت هلال احمر با داشتن ۷۰ مرکز توانبخشی از جمله فیزیوتراپی، شنوایی سنجی به ارائه خدمات توانبخشی به هموطنان می‌پردازد.

فقیه ضمن اشاره به آموزش تخصصی نیروهای امدادگر در موسسه آموزش عالی هلال خاطرنشان کرد: در بحث پشتیبانی از فعالیت‌ها نیز نساجی هلال احمر پتو، چادر و اقلام مورد نیاز جمعیت هلال احمر را تولید می‌کند.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر فعالیت‌های ایران در عرصه بین الملل بصورت مقطعی و مستمر تصریح کرد: در حال حاضر در بخش فعالیت‌های مستمر ۲۹ مرکز درمانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ۱۹ کشور جهان مشغول به فعالیت است.

وی ادامه داد: در بخش فعالیت‌های مقطعی، جمعیت هلال احمر ایران محمولهٔ کمک‌های بشردوستانه را به کشورهای نیازمند ارسال می‌کند که می‌توان به کمک‌های بشردوستانه در سیل پاکستان، قحطی سومالی و زلزله ترکیه نمونه‌ای از این اقدامات است.

در این دیدار ینس پیتر کمپرود، ضمن تقدیر از فعالیت هلال احمر در ابعاد داخلی و بین المللی، افزود: بیشتر مدیران جمعیت هلال احمر جوان هستند و همین جوانی در پیشرفت و موفقیت بیشتر در این عرصه نتیجه بخش است.

سفیر جدید نروژ در ایران ضمن اشاره به مشارکت بیشتر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و صلیب سرخ نروژ، گفت: روابط خوبی بین جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ نروژ وجود دارد و امیدوارم بتوانیم در جهت توسعه و تعمیق این روابط موفق عمل کنیم.

کمپرود با تاکید بر شناخت ایران از فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای خاورمیانه و آسیایی افزود: شناخت ایران از این کشور‌ها می‌تواند در گسترش همکاری و تفاهم نامه مشترک سه جانبه بین ایران- نروژ و کشور سوم موثر واقع شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin