“علاءالدین بروجردی” در دیدار با “جفری آدامز” سفیر انگلیس در تهران، بسته اعتراضی مجلس شورای اسلامی را به وی تحویل داد.بروجردی در ابتدای این ملاقات با بیان اینکه موضوع استرداد آقای تاجیک یک مساله عادی و قضایی نیست بر ناخرسندی شدید ریاست مجلس شورای اسلامی از روشن نشدن وضعیت آقای تاجیک تاکید کرد و افزود: استرداد تاجیک به آمریکا قطعا آثار مخرب فراوانی بر روابط دو جانبه خواهد گذاشت.

وی تصریح کرد: موضوع آقای تاجیک در ایران به یک مساله ملی تبدیل شده است و افکار عمومی ایران انتظار دارد ایشان هر چه سریع تر آزاد گردد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن اعتراض شدید به خارج ساختن نام گروهک منافقین از لیست گروه های تروریستی در انگلیس به تاریخچه اقدامات تروریستی این گروهک در ایران و انزجار ملت ایران از آنها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: این اقدام کمک به گسترش تروریسم در منطقه و سراسر جهان است و بی تردید آثار بسیار منفی نسبت به انگلیس در افکار عمومی مردم ایران ایجاد خواهد کرد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود اقدامات انگلیس در اعمال تحریم های فراتر از قطعنامه های سازمان ملل علیه کشورمان را اقدامی غیرقانونی و علیه ملت ایران دانست و اظهار داشت: ایران پاسخ لازم را به حرکت های غیردوستانه خواهد داد.

وی با اشاره به نتایج مذاکرات “خاویر سولانا” در سفر اخیر به تهران افزود: ایران آماده مذاکرات جدی برای دستیابی به توافق در چارچوب مقررات بین المللی می باشد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان با اشاره به استفاده نخست وزیر انگلیس از عنوانی غیر از نام خلیج فارس اظهار داشت: امیدواریم مقامات انگلیس هیچگاه مرتکب اشتباه نشوند.

ددر ادامه این دیدار، جفری آدامز سفیر انگلیس در تهران نیز در این ملاقات با بیان اینکه انگلیس خواستار روابط خوب با ایران است، گفت: در انگلیس هیچ انگیزه ای برای تخریب روابط با ایران وجود ندارد و لندن با تاکید بر منافع مشترک خواستار مناسباتی خوب و رو به رشد با جمهوری اسلامی ایران است.

وی بر عدم تحریف نام خلیج فارس توسط مقامات انگلیس تاکید کرد و گفت: نام آب های جنوب ایران خلیج فارس است.

جفری آدامز همچنین نتایج دیدار اخیر سولانا از ایران را مفید خواند و با اشاره به ارائه بسته های پیشنهادی دو طرف به یکدیگر اظهار امیدواری کرد این روند مثبت منجر به آغاز مذاکرات فی مابین گردد.

وی همچنین با تاکید بر آنکه از دیدگاه دولت انگلیس گروهک منافقین یک گروه تروریستی است، گفت: این گروهک مرتکب اقدامات پلید تروریستی علیه مردم ایران شده است.

سفیر انگلیس با بیان اینکه مساله آقای تاجیک یک موضوع حقوقی است، اظهار داشت: دولت انگلیس آماده هرگونه همکاری با ایران برای روشن شدن وضعیت ایشان می باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin