با حضور اعضای شورای شهر و معاون سفیر هلند در ایران از هومن اردبیلی ایجاد کننده پیاده راه لاله برای مادران تجلیل شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، شهردار منطقه ۲ طی مراسمی با حضور ابراهیم امینی نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران، زهرا نژاد بهرام عضو هیئت رییسه شورای شهر، معاون سفیر هلند در ایران، مدیران شهری و شهروندان از اقدام ارزنده هومن اردبیلی ایجاد کننده پیاده راه لاله برای مادران تجلیل کرد.

رسول کشت پور در این مراسم با اشاره به اقدام شایسته شهروند ساکن منطقه ۲ اظهار داشت: قدرشناسی از چنین اقداماتی که از سوی شهروندان مسئول و اهل مشارکت صورت می‌پذیرد کمترین ادای دین مدیریت شهری به آنهااست.

شهردار منطقه ۲با بیان اینکه پیاده راه لاله برای مادران به عنوان یک عرصه گردشگری خاص در شهر تهران امسال پذیرای ۲۰۰ هزار نفر از بازدیدکنندگان بود بیان داشت: خلق چنین اثر بارز و کم نظیری توسط یک شهروند مسئول و با نیت وقف زیبایی به شهر به عنوان الگوی رفتارشهروندی خود ترویج دهنده فرهنگ مشارکت و شکوفایی شهروندی است .

وی همچنین افزود:به پیشنهاد خانم دکتر نژاد بهرام این پیاده راه به نام لاله برای مادران نامگذاری و ثبت خواهد شد .

کشت پور در ادامه افزود: نگاهمان به موضوعات کاملا راهبردی است و همگام با رویکرد جدید مدیریت شهری، اقدامات و سیاستهای منطقه دو در راستای هوشمندسازی شهری و تبدیل منطقه ۲ به عرصه گردشگری مدرن شهرخواهد بود .

ضرورت حمایت از شهروندان در پایتخت

در ادامه این مراسم، ابراهیم امینی نائب رییس شورای اسلامی شهرتهران ضمن تشکر از اقدام نمونه این شهروند گفت: وی از مفهوم زیبای نذر به درستی استفاده کردند و این بدان معناست که هر کسی که از اقدام فوق العاده ایشان الهام بگیرد، ثواب عملش به نام دکتر هومن اردبیلی و همسرشان نوشته خواهد شد.

وی بر ضرورت حمایت از شهروندان مسئول تاکید کرد و گفت: در نظر داریم در شهر تهران فضا و فرصت های مناسبی برای شهروندانی همچون دکتر اردبیلی فراهم کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: از آن جا که نام کشور هلند مردم ایران را به یاد گل می اندازد، این اقدام و اقداماتی از این دست می تواند به عنوان بهانه ای برای نزدیکی دو کشور و روابط عمیق تر تلقی شود.

معاون سفیر هلند: انتظار داریم به زودی تهران همانند باغ های هلند پر از گل شود

اوت دائود، معاون سفیر هلند در ایران نیز در این مراسم ضمن تشکر از اقدام دکتر اردبیلی و خواندن شعر کوتاهی از سعدی گفت: افتخار من این است که امروز در این مکان حضور دارم.

وی با بیان اینکه گویا در سال اول دکتر هومن اردبیلی تنها با کاشت ۵ هزار گل لاله این کار را شروع کرده بود، گفت: ایشان هرسال تعداد گل های لاله را دو برابر کرد و حالا بعد از گذشت ۵ سال تعداد این گل ها، به ۲۰۰ هزار لاله رسیده است.

معاون سفیر هلند ادامه داد: این بدان معناست که اگر ایشان به این کاشت این گل ها ادامه دهند، به زودی شهرتهران مثل باغ های هلند پر از گل خواهد شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin