سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با سانتیاگو ایرازابل مورائو، سفیر برزیل در تهران، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی در دیدار با سفیر برزیل اظهار داشت: ما معتقدیم باید ارتباط خوبی با کشور و دولت برزیل داشته باشیم و از گذشته این اهداف در جمهوری اسلامی ایران بوده و ان شاء الله روز به روز نیز افزایش می یابد.

وی به همکاری های پلیسی میان ایران و برزیل اشاره کرد و یادآور شد: در مسابقات فوتبال 2014، پلیس ایران با ظرفیت بسیار خوبی با هماهنگی پلیس اینترپل در این بازی ها شرکت کرد و در استقرار امنیت مسابقات مزبور و کمک به پلیس برزیل نقش بسزایی داشته که نمونه خوبی از همکاری های پلیسی میان دو کشور به شمار می آید.

فرمانده ناجا ادامه داد: درصدد هستیم این نوع تعاملات را ارتقاء دهیم به گونه ای که پلیس ایران ضمن حضور در المپیک 2016 آماده هر گونه همکاری با پلیس برزیل است؛ با توجه به حساسیت مسابقات مزبور، هماهنگی های بیشتری میان پلیس دو کشور را می طلبد که باید از هم اکنون بسترهای لازم برای این نوع تعاملات فراهم شود.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: حضور پلیس ایران در برزیل به منظور استقرار نظم مسابقات فوتبال 2014، علاوه بر اینکه برای پلیس برزیل فرصت خوبی به شمار می آمد، برای پلیس ایران نیز تجربه خوبی بود.

این مقام ارشد انتظامی به ابراز رضایت دولت، سفیر و پلیس برزیل از عملکرد پلیس ایران در مسابقات فوتبال 2014 اشاره کرد و گفت: پلیس ایران علاوه بر مسابقات ورزشی آماده ارائه هر گونه همکاری در حوزه های دیگر پلیسی از جمله موادمخدر است.

وی به مقابله و مبارزه با جرایم سازمان یافته و نیز گروه های تروریستی که امروزه اکثر کشورها مبتلا به آن هستند، اشاره کرد و گفت: پلیس ایران در این زمینه دارای تجربیات بسیار خوبی است و آماده هرگونه همکاری در حوزه های پلیسی با کشور برزیل است.

سردار اشتری به ظرفیت و توانمندی های پلیس ایران در سطح منطقه اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم با کشورهای دوست، همکاری های پلیسی داشته باشیم و آن را ارتقاء دهیم.

فرمانده ناجا به برگزاری نمایشگاه بین المللی ایپاس که هر ساله در آن ظرفیت و توانمندی ایران در خصوص تجهیزات پلیسی و امنیتی به نمایش گذاشته می شود، اشاره کرد و از رئیس پلیس برزیل دعوت کرد تا در این نمایشگاه شرکت کند.

سانتیاگو ایرازابال مورائو، سفیر برزیل در ایران، نیز در این دیدار به روابط بسیار خوب کشور برزیل با ایران، اشاره و اظهار کرد: یقیناً همکاری های پلیسی، در راستای روابط بین دو کشور موثر است؛ از سوی دیگر سطح همکاری بین دو کشور از طریق پلیس اینترپل خیلی خوب بوده است.

وی به تعاملات خوب کشور برزیل با ایران اشاره کرد و گفت: پلیس برزیل در سطح رویدادهای بین المللی از جمله مسابقات ورزشی تجربیات خوبی کسب کرده است.

سفیر برزیل به تمهیدات دولت برزیل برای تامین امنیت بازی های المپیک 2016، اشاره کرد و گفت: حضور پلیس ایران در بازی های 2014 برزیل تجریه خوبی بود و درصدد هستیم این تجربه در بازیهای المپیک تکرار شود.

وی به همکاری های تنگاتنگ کشور برزیل با همسایگان خود برای مبارزه با جرایم سازمان یافته و موادمخدر اشاره و بر همکاری های بین المللی و منطقه ای برای مبارزه با این جرایم تاکید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin