عضو گروه پارلمانی دوستی ایران و فنلاند و نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس خواستار افزایش سطح روابط تجاری بین سمنان و فنلاند شد.

به گزارش آوا دیپلماتیک، احمد همتی، نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در دیدار با هاری کمراینن سفیر فنلاند در ایران که در سمنان انجام شد اظهار داشت: ایران با وجود تحمیل جنگ هشت ساله و شیطنت‌ها و تحریم‌های دشمنان ایران اسلامی توانسته در سال‌های پرشکوه پس از انقلاب اسلامی به تکنولوژی‌ها و رشد علمی چشمگیری در زمینه‌های مختلف و از جمله نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، هسته‌ای و پیشرفت‌های علمی زیادی دست پیدا کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: کشور ما با وجود همه دشمنی‌ها و تنگناها با پشت سر گذاشتن مشکلات در حال حاضر، جهش بزرگی در بخش‌های مهم علمی و صنعتی خواهد داشته است.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم با بیان اینکه ایران هم همانند فنلاند کشور سلطه پذیری نیست خاطرنشان کرد: فنلاند خواهان تسلط بر هیچ کشوری نبوده و همکاری‌های بین ایران و این کشور همواره با احترام متقابل همراه بوده و این فرصت خوبی است که همکاری‌های بین ایران و این کشور توسعه یافته اروپایی افزایش بیابد.

 همتی با استقبال از فرصت سرمایه گذاری خوب به وجود آمده بین مسئولان سمنانی و طرف فنلاندی اظهار امیدواری کرد: به منظور افزایش سطح همکاری ها و روابط تجاری بین دو کشور این دیدارها تداوم بیشتری پیدا کند.

هاری کمراینن سفیر فنلاند هم ضمن تشکر از همتی از عضویت این نماینده اصلاح طلب در گروه پارلمانی دوستی ایران و فنلاند اظهار خرسندی کرد.

سفیر فنلاند در تهران با تقدیر از توجه نمایندگان مردم و مجلس ایران از تلاش برای ارتقاء همکاری های دو کشور افزود: تلاش و همکاری صمیمانه نمایندگان مجلس دهم در راستای تعامل بیشتر بین ایران و کشورهای دیگر شایسته تقدیر و ستایش است.

هاری کمراینن با اشاره به دیدار نمایندگان پارلمان این کشور اروپایی با نمایندگان مجلس ایران گفت: نمایندگان مجلس فنلاند خاطرات بسیار خوبی از مجلس ایران داشتند.

وی همچنین در این دیدار که در اتاق بازرگانی استان سمنان برگزار شد ضمن تشکر از مهمان نوازی مردم و مسئولان این استان از احمد همتی نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه و عضو فراکسیون امید مجلس برای سفر به کشور فنلاند دعوت کرد.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin